YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selahattin Demirtaş'tan Beyaz Show açıklaması
Beyazıt Öztürk'ün Kanal D'de yayınlanan 'Beyaz Şov' programına telefonla katılarak örgüt propagandası yapan ve kendini öğretmen olarak tanıtan Ayşe Çelik ile ilgili HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, açıklama yaptı.
Selahattin Demirtaş'tan Beyaz Show açıklaması
10 Ocak 2016 / 12:37 Güncelleme: 10 Ocak 2016 / 12:40

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Çağlayan'daki bir salonda düzenlenen İstanbul İl Konferansının açılışını gerçekleştirdi. Demirtaş, Beyazıt Öztürk'ün Kanal D'de yayınlanan 'Beyaz Şov' programına telefonla katılarak örgüt propagandası yapan ve kendini öğretmen olarak tanıtan Ayşe Çelik ile ilgili açıklama yaptı.

Demirtaş, “Bir partinin, vatan haini, terörist, şiddet yanlısı olarak gösterilebilmesinin en büyük nedeni Türkiye'deki basın, medyadır. Bunun bir örneğini 2 gün önce bir show programında yaşanan durumda gördük. Bir kadın telefonla show programına bağlanıyor. İnsanlar ölüyor, sessiz kalmayın, anneler ağlamasın, çocuklar ölmesin, barış olsun bu ülkede diyerek barış mesajı veriyor. Konsept o kadar sert ki. Bir merkez medya canlı yayınından barış mesajının verilmesi, devletin bütün mekanizmalarını harekete geçiriyor. O program yapımcısını linç ediyorlar. O konuşmayı yapan kadını arıyorlar. Buna terör örgütü propagandası diyorlar. Bu kadar yoğun bir şekilde saldırmalarının nedeni denir. 'Ülkemde barış istiyorum' derken neden bu kadar yoğun saldırıya uğruyorlar. Geri kalanları korkutmak istiyorlar Ayşe öğretmeni değil. Televizyon programcıları ürkmeli, korkmalı. Saldırının bu kadar yoğun ve orantısız olmasının nedeni bu. İnsan anlam veremiyor. Kadın ne yaptı ki bu kadar saldırıya uğradı. Bu televizyon ne yapıyor? Pişmanlık beyannamesi yayınlıyor. Medyanın hali budur" dedi.

DOĞAN MEDYA BİZE DESTEK VERMEDİ

“Asla hiçbir medya grubundan pozitif destek almadık Doğan Medya grubu da dahil" diyen Demirtaş, “O dönemlerde biz bir defa o televizyonlarda gazetelerde bir kez çıktıysak AK Parti 100 kez çıkmıştır. Bize pozitif ayrıcalık yapılmadı, hep bize saldırdılar. 7 Haziran öncesi 6 televizyon programına çıktık. Rakiplerimiz 100-110 televizyon programına çıktı. Gene de Doğan medya HDP arasında uzlaşma varmış gibi bir operasyon yürütülüp operasyon devam ettiriliyor" ifadesini kullandı.

 

İHA

 // Emektar
Hainler için yaşasın cehendem......
11 Ocak 2016 03:51
yüzsüzlük mü bu?
 // mustafa
Ya hu! memlekette hep saldırı talimatı veriyor, saldırgan başkaları oluyor....
10 Ocak 2016 Pazar 16:19
 // Ben
Hadi ordan. ......
10 Ocak 2016 16:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler