YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selahattin Demirtaş'ın akıl hocası bakın kim çıktı
Seçim stratejisini Diyanet'i kapatmak üzerine kuran HDP Lideri Selahattin Demirtaş'ın bu aklı İsrail'den aldığı ortaya çıktı.
Selahattin Demirtaş'ın akıl hocası bakın kim çıktı
06 Mayıs 2015 / 10:02 Güncelleme: 06 Mayıs 2015 / 10:16

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a her fırsatta saldıran kirli ittifağın bu seferki hedefi Diyanet ve Mehmet Görmez oldu.

Seçim stratejisini din ve Diyanet karşıtlığı üzerine kuran HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın bu aklı kimden aldığı ortaya çıktı. İsrail Moşe Dayan Merkezi’nin yayınladığı raporda AK Parti döneminde Diyanet’in işlevinin arttığı vurgulandı, Diyanet’ten duyulan rahatsızlık madde madde anlatıldı.

Din dersi tehdit

Osmanlıca’nın öğretilmesinden, Kur-an’ı Kerim’in okutulmasına kadar birçok konu, önlem alınması gereken unsurlar arasında yer aldı. Demirtaş’ın seçim beyannamesindeki Diyanet’i kapatma ve din derslerini kaldırma vaatleri, rapordakiler ile birebir örtüştü.

dm1.jpg

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sosyal medyayı kullanmasının bile eleştirildiği raporda, yurt dışındaki mazlum milletlere ve Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen çalışmalar da İsrail için tehdit olarak yer alıyor.

Raporda, Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in Alevileri islamın bir parçası olarak kabul etmesi de hatırlatılarak Diyanet İşleri’nin verdiği fetvalarla Türk halkını etkilemeye çalıştığı iddia ediliyor.

dm2.jpg

7 Şubat ihaneti

MİT Müsteşarı Hakan Fidan üzerinden milli iradeye darbe yapmak isteyen Paralel Yapı 7 Şubat’ta ihanet planını uygulamaya koymuştu.

2011’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ameliyata girmesini fırsat bilen örgüt, Hakan Fidan’a kumpas kurmuş, ancak emeline ulaşamamıştı. “İsrail’in sevmediği adam” olarak bilinen Fidan, İsrailli Jewish Press’in yayınladığı makaledeki "Fidan bir sabah arabasında özel bir sürprizi hakediyor" ifadeleriyle tehdit edilmişti. 

Söylemleri aynı

İsrail’in Diyanet’i tehdit olarak gösterdiği rapor, Demirtaş’ın tepki çeken “Kudüs Yahudilerin kutsal mekanıdır” ve “Diyanet halkın üzerinde sopa gibi kullanılıyor” ifadeleriyle de büyük benzerlikler taşıyor.

dm3.jpg

GÜNEŞ

din
 // NUH
hdp her nekadar din eksenli siyaset yapsada aklındaki söylemek istedigini halkımız biliyor bunların ALLAHLA proplemivar islamı savunmak zerdüşleremi düştü islamı savunmak ALİ sizleremi düştü islamı savunmak milletin oglunu kızını daga kaldıranlaramı düştü islam ve insanlık onur ister medeniyyet ister ibadet ister saygı ister bunlarınderdi ALLAHLA belli aynı adamlar doguda dindar batıda pılajlarda mubarek ramazanlarda kadın ve alkolle alem yapıyor soruyorum dini kim istismar ediyor...
06 Mayıs 2015 Çarşamba 10:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler