YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selahattin Demirtaş: Suruç'u AKP yaptı
İki sayfa halinde yayınlanan röportajda Demirtaş, barış sürecinin iç politik hesaplar nedeniyle Erdoğan tarafından baltalandığı söylerken, şimdiye kadar hiç yayınlanmamış açıklamalarda da bulundu.
Selahattin Demirtaş: Suruç'u AKP yaptı
02 Ağustos 2015 / 20:22 Güncelleme: 02 Ağustos 2015 / 20:25

Demirtaş, “AKP'li Erdoğan, bizim yükselişimizi seçimlerden önce engelleyemedi. Bu yüzden ülkeyi kaosa sürüklemeye başladı ve PKK ile savaşa girdi” dedi.

"SALDIRI AKP SAYESİNDE GERÇEKLEŞMİŞTİR"

Derginin, “Daha önce Suruç saldırısının hükümet senaryosu olduğunu söylemiştiniz, elinizde kanıt var mı?” sorusuna ise Demirtaş, “Eğer bununla ilgili yazılı bir belge, bir döküman soruyorsanız, hayır yok. Ama çok açık belirtiler var. Tüm araştırmalarımız gösteriyor ki, IŞİD'in 32 genci katlettiği o saldırı AKP sayesinde gerçekleşmiştir. O sayede mümkün olmuştur. Yıllardır aşırı dincilerin eylemlerine göz yumuyorlar”cevabını verdi.

 // hewal
Seni adam yerine koyan seni bukadar simartan erdogan kadar basina tas duşsun...
03 Ağustos 2015 00:18
 // siirtli
Nereye kadar demirtaş kopaninde ölen elli kürdün kanı ellerinde kurumadan kana doymadın suruçtaki bütün izler hdp daiş ortaklığını gösteriyor ihanet ekmeye devam et...
02 Ağustos 2015 23:18
ADİ ADAM
 // Nuri AŞKIN
Surucu AKP yaptı, askeri polisi sivili AKP şehit etti araçları AKP yaktı, Ağrı\'da savaş devam karakola 2 ton patlayıcıyı traktöre AKP Milletvekilleri yükledi patlattı ulan yalan söylerken adi herif biraz seviyeli yalan at ALLAH senin ve senin arkanda olan tüm terör örgütünün Allah belasını versin şunu diyebilirsin çözüm süreci deyip AKP\'yi oyalayarak bu günlere geldiniz onda AKP hatalı sizin kökünüz kuruyana kadar savaş devam etmesi lazımdı sende ölene kadar...
02 Ağustos 2015 Pazar 23:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler