YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selahattin Demirtaş: "Halkın desteğiyle barajı aşacağız"
Selahattin Demirtaş: "Halkın desteğiyle barajı aşacağız"
17 Mayıs 2015 18:44
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, halkın desteğiyle barajı aşacaklarını, güvensizliği toplumun önüne bir tehdit olarak koyan bu çizgiyi frenleyeceklerini söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, halkın desteğiyle barajı aşacaklarını ileri sürerek, "Türkiye'yi adım adım felakete sürükleyen, içeride ve dışarıda istikrarsızlığı, güvensizliğini her geçen gün toplumun önüne bir tehdit olarak koyan bu çizgiyi frenleyeceğiz, bunu başaracağız" dedi.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Adana'da bir otelde sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya geldi.

Demirtaş, Adana'nın emekçi, üretici temsilcileri ile bir arada olmanın kendileri için büyük onur olduğunu söyledi.

Sandıktan başarılı çıkabilmeleri için oy desteğine ihtiyaçları duyduklarını aktaran Demirtaş, şöyle devam etti:

"Her bir oyun bizim açımızdan stratejik tarihsel kıymeti var. Sadece baraj aşmak, parlamentoda HDP'nin temsili için bu oyları istemiyoruz. Bizlere, diktatörlüğü dayatan tekçi bir rejim altında yönetme gibi bir anlayışı dayatan bir çizgi var. Bu çizgi maalesef 13 yıl boyunca ele geçirdiği her fırsatı hor kullanmış, hiçbir kalıcı köklü çözüm projesi üretmemiş. Toplumun beklentisi, Kürt sorunundan Alevi sorununa, işsizlikten Kıbrıs, AB, Ermeni meselesine bütün sorunların çözümü için 13 yıl boyunca toplum kredi vermiş ve çözmesini beklemiş. 13 yıldan sonra şimdi çıkmış, hiçbir sorunu çözmeyen bir anlayış, 'Beni başkan yapın' diyerek bu toplumdan oy istemeye çalışıyor. Bizi mezheplerimizle, kimliklerimizle birbirine düşürecek şekilde, meydanlarda yuhalatacak şekilde bir kampanya yürütmüş ve o çizgi oy istiyor şimdi Türkiye toplumundan."

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ da Adana'nın sadece toprağının bereketiyle değil, insanının güzelliğiyle de Türkiye'nin en güzel yerlerinden olduğunu belirtti.

Bir ülkenin geleceğini ve tarihini yeniden yazmak için bir araya geldiklerini ifade eden Yüksekdağ, şöyle konuştu:

''Genel seçimlerin arifesinde bütün kentler ve Türkiye'deki ezilen kesimler, geleceğini yeniden inşa etmek için siyasi iradesini ortaya koyuyor. Adana'da da bu şehrin bu zamana kadar kötü yazılan yazgısını yeniden yazmak, emek ve insan temelli bir Adana oluşturmak için bir araya geldik. Bütün siyasi iktidarlar bu ülkenin bereketini kuruttu."

 

AA

 // mustafa
diyabetini kapatmaya heves ettiğin halktan mi destek isteyeceksin?

bu ne çelişki....
17 Mayıs 2015 21:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler