YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selahattin Demirtaş Erdoğan'a cevap verdi
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına cevap verdi.
Selahattin Demirtaş Erdoğan'a cevap verdi
30 Temmuz 2015 / 21:30 Güncelleme: 30 Temmuz 2015 / 22:29

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Fransız ajansı AFP’ye yaptığı açıklamalarda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çin gezisinde kendisi için yaptığı, “Abisi dağda yetişmiş biridir halen de dağda. Kendisi de fırsatı bulunca oraya koşar” açıklamasına yanıt verdi.

Demirtaş, “Dağa gitmek hiç zor değil. Burada seninle yüz yüze mücadele etmek daha zor ve biz zor olanı seçtik” dedi.

ABİSİNİN DAĞDA OLDUĞUNU YALANLAMADI

Demirtaş açıklamasında, “Çok kişiselleştiriyor. Bunu doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. Benim Sayın Erdoğan’la kişisel bir husumetim yok, kişisel bir derdim de yok. Kendisi hatalı politikalar yapmazsa biz kendisine saygı duyuyoruz. Cumhurbaşkanıdır. Yaptığı yanlışları eleştiriyoruz. İktidar hırsıyla ülkeyi ateşe atmasına karsı çıkıyoruz. Tek başına bu ülkede saltanat kurmasına karsı çıkıyoruz. Bu eğer kendisinde bir öfkeye, kişisel bir öfkeye dönüşüyorsa, bu onun sorudur. Psikolojik durumunun, ruh halinin iyi olmadığı anlaşılıyor. Ben (abimin) yasayıp yasamadığını bile bilmiyorum. Haber alamıyorum.” dedi.

“DAĞA GİTMEK HİÇ ZOR DEĞİL”

Demirtaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Kendisi iyi bilmeli ki dağa gitmek için fırsat bulmak hiç zor değil, sadece o anlık karar verirsiniz ve gidişinizi hiç kimse durduramaz. Buradaysak buna inandığımız için buradayız. Eğer dağın çözüm olduğuna inansaydım ben de dağa gitmiş olurdum. Merak etmesin, gidiş hiç zor değil. Burada kalmak zor. Burada seninle yüz yüze mücadele etmek daha zor ve biz zor olanı seçtik. Buna inandığımız için buradayız ve burada kalmaya devam edeceğiz.”

evet dağ a gitmek zor değil
 // UGUR MUŞ
ama senin elinde değil malesef, Tayyib haklı dağ da görevin yok senin,senin görevin İngilizlerin gelecekte hayal ettiği İsrail in benimsediği kukla bir kürt devleti için satmak ve satılmak, senin bedelin abi nin kin den daha ucuz,senin gibi satma ve satılma işini ancak senin gibi damarlarında ingiliz kanı taşıyanlar yapar....
31 Temmuz 2015 Cuma 09:26
dagda
 // Ismail
Yasiyan oraya giden ordan medet uman
Hele bu cagda
Orda olanlar sizin gibileri yonetirler
Biz size insan gibi yasamayi ogretiyoruz...
31 Temmuz 2015 01:08
bastın faka
 // latif efe
Sana yem atti Selo sen de yedin. Şimdi Çamura yat kendini tutuklat ve mağdur rolu yap. Kendini asmaya kadar gider bu is. Ama biz yemeyiz....
30 Temmuz 2015 22:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler