YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selahattin Demirtaş: Arkadaşlarımız göreve başlayacak
Selahattin Demirtaş: Arkadaşlarımız göreve başlayacak
27 Ağustos 2015 14:44
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Davutoğlu'nun bakanlık tekliflerini değerlendirdi. Seçim hükümetinde yer alacaklarını daha önceden açıkladıklarını hatırlatan Demirtaş, "3 arkadaşımız yakında göreve başlayacak" dedi.

DP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş dün geldiği Avusturya'nın başkenti Viyana'da temaslarını sürdürüyor.

Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer ile Hofburg sarayında basına kapalı bir görüşme yapan Demirtaş bugün de basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Seçim startını Viyana'dan vereceklerini açıklayan Demirtaş seçim hükümetinde Başbakan Davutoğlu tarafından bakanlık teklifi getirilen HDP'li 3 milletvekilinin bu görevi kabul edeceklerini söyledi.

Demirtaş Viyana'da şunları kaydetti:

"Biz bu konuda kararımızı daha öncede açıklamıştık. Partimizim Merkez Yönetim Kurulu'nu toplamış ve politikamızı netleştirmiştik. Biz geçici seçim hükümetinde görev alacağız. Hangi arkadaşımız görev alırsa bizim açımızdan fark etmez. Bütün milletvekillerimiz o görevi layıkıyla yürütebilecek düzeye, potansiyele sahiptir. Bu 3 arkadaşımız da yakın zamanda görevlerine başlayacaklar."

Bugün saat 18.00 de Viyana'nın Museumquartier meydanında HDP'lilerle açık hava buluşması yapması planlanan Demirtaş halka seslenecek ve seçim startını buradan verecek.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler