YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selahattin Demirtaş ABD'ye gidecek
Selahattin Demirtaş ABD'ye gidecek
26 Kasım 2015 10:23
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 1 Aralık'ta ABD’ye gidiyor.

1 Aralık’ta yola çıkacak olan Demirtaş, Washington’da ABD yönetiminden bazı yetkililerle bir araya gelecek. Ziyarette, “çözüm süreci”, Türkiye’de son 6 aylık dönemde yaşananlar ve IŞİD terörünün gündeme gelmesi bekleniyor.

HDP’de TBMM Başkanvekili olan Pervin Buldan’dan boşalan grup başkanvekilliği için de Siirt Milletvekili Besime Konca ile Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel’in isimleri geçiyor.

KAMPIN YERİ AÇIKLANMAYACAK

Habertürk'ün haberine göre, 17 Ocak’ta kongresini toplayacak olan HDP, aralık ayı içinde ise milletvekillerini kampa alacak. Kampın yeri güvenlik önlemleri nedeniyle açıklanmayacak.

"PLANLANMIŞ POLİTİKA"

Öte yandan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili, “Belli ki Rus savaş uçağının düşürülmesi önceden kararlaştırılmış, planlanmış, dün sadece hayata geçirilmiş... Planlı bir politikanın dün sahaya sürülen bir sahnesi ile karşı karşıyayız” dedi.

 // aybuke
Git bakalım Selo. Bu aralar pek sessizsin. Yeni akıllara ihtiyacın var. Git yeni akıllar yeni stratejiler versinler sana. Sonra da ortağın Kemaaal de gider. Beraber nasıl bu güzelim ülkeyi zora sokarsiniz onu planlarsiniz. Bunca derdin arasında bir de siz. Pesss....
26 Kasım 2015 11:36
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler