YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Şehitlere de o hassasiyeti gösterin'
'Şehitlere de o hassasiyeti gösterin'
18 Nisan 2010 21:46
BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''DTP eski Genel Başkanı Ahmet Türk'e atılan yumrukta gösterilen hassasiyetin, şehit edilen iki polis için de gösterilmesini istediklerini'' söyledi.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde bir mahalleye Muhsin Yazıcıoğlu adı verilmesi dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Topçu, iki polisin şehit edilmesinin hesabının sorulmasını istedi.

DTP'nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk'e atılan yumruğu tasvip etmediklerini vurgulayan Topçu, daha sonra yaşanan olaylara değinerek, şöyle konuştu:

''Samsun'da atılan o yumruğu bahane ederek, adeta Kandil'in, İmralı'nın sözcülüğünü yaptılar. Milletin gözünün için baka baka kin kustular ve ardından bu olay meydana geldi. Büyük Türk milleti ve BBP Genel Başkanı olarak o atılan yumrukta gösterilen hassasiyeti iki şehidimiz için de göstermenizi istiyorum. Ey Hükümet, ey İçişleri Bakanı, devlet ortada olmaz ise millet ilhakı hak yapar.''

''DTP'nin eski Genel Başkanına atılan yumruğun bedelini, ihmalleri var gerekçesiyle iki emniyet bürokratını açığa alarak ödetenler, iki polisimizin şehit edilmesinin de bedelini ödetmelidir'' diyen Topçu, hükümetin gereğini yapması gerektiğini kaydetti.

Topçu, konuşmasında Muhsin Yazıcıoğlu'nun isminin mahalleye verilmesinden dolayı Belediye Başkanı Lokman Özden'e, meclis üyelerine ve Çubuklulara teşekkür etti.

Lokman Özden de merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun arkadaşı olduğunu belirterek, ''Merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, o yaşantısıyla duruşuyla yiğit, yağız Anadolu insanı ağabeyimizdi. Yiyip içtiğimiz örnek alığımız bir ağabeyimizdi. Duygularım gerçekten çok yoğun. Mecliste bunu gündeme getirdiğimizde herkes duygulandı. Tüm meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi. Muhsin Yazıcıoğlu ismi siyasi kimlikten çıkarak millete mal olmuştur'' dedi.

Konuşmalardan sonra BBP Genel Başkanı Topçu, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden'e bir plaket verdi ve ardından tabelanın örtüsü açıldı. AA
 

KINAMA SIRASINA GİRENLER NEREDE?
 // altan göktepe
Ahmet Türk'e atılan yumruğu kınamak için sıraya girenler, bu şahsın teröre destek verdiğini, bunun içinde partisinin kapatılıp, milletvekilliğinin de düşürüldüğünü unuttular galiba...

Tabii ki ona yapılan yanlıştır. Ancak bu demokrat insanlarımızın hassasiyeti sadece bu olayla sınırlı olmamalı.

Emniyet müdürünü görevden alanları kınayanları göremiyorum.
...
18 Nisan 2010 23:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler