YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sedat Peker'den MHP'ye Berkin Elvan cevabı
MHP milletvekillerinin "Berkin Elvan bizimdir" açıklamasına Sedat Peker'den cevap geldi.
Sedat Peker'den MHP'ye Berkin Elvan cevabı
05 Nisan 2015 / 09:22 Güncelleme: 05 Nisan 2015 / 15:01

Memleketçi ve Sanayici İş Adamları Derneği (MİSİAD) Genel Başkanı Feridun Öncel, milli bir ekonomi, milli bir sanayi için çalışacaklarını söyledi.

MİSİAD İzmir Şubesi'nin Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen açılış törenine derneğin genel başkanı Feridun Öncel ile Sedat Peker de katıldı.

Öncel, törende yaptığı konuşmada, dernek olarak her türlü siyasi oluşumun üstünde olduklarını ifade etti.

Milliyetçiliği siyasileştirmeden millet, vatan ve bayrak için yapacaklarını dile getiren Peker, "Bu sebeple bütün siyasi partilere eşit uzaklık ve yakınlık içerisinde olduğumuzu belirtmek isterim. Bizler bu kısır münakaşalardan çok ötede Türk İslam davası gibi büyük bir davanın hasretine düşmüş bulunmaktayız. Derdimiz, milli bir ekonomi, milli bir sanayidir" diye konuştu.

Sedat Peker, sloganlar ve alkışlar eşliğinde konuşma yapacağı platforma çıkarak, kalabalığı selamladı. Platform etrafında çok sayıda özel güvenlik görevlisinin olduğu görüldü.

Peker, MİSİAD'ın Türkiye'nin yeni ve milli gücü olacağını, derneğin her türlü faaliyetini destekleyerek üye iş adamlarının yanında olacaklarını söyledi.

Böyle bir açılışta siyaset konuşmak istemediğini ancak MHP'den kendisini hedef alan açıklamaların devam etmesi nedeniyle buna mecbur kaldığını anlatan Peker, MHP'nin eski çizgisinden saptığını, bu harekete gönül verenlerin, gerçek dava adamlarının yalnız bırakıldığını iddia etti.

MHP milletvekillerinin "Berkin Elvan bizimdir" şeklinde açıklamalarının olduğunu belirten Peker, "Tamam Berkin Elvan sizin olabilir ama Berkin Elvan davasına bakan savcıyı şehit edenler de teröristler. Savcının cenazesi düzenlenirken bir de bakıyorsunuz MHP'den Allah rızası için bir tane temsilci bile yok" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından MİSİAD İzmir Şubesi'nin açılışı yapıldı. Alsancak semti 1. Kordon'daki dernek binasında faaliyetlerini yürütecek MİSİAD İzmir Şubesinin başkanlığını iş adamı Muzaffer Uslu'nun yapacağı belirtildi.

Yanlış saf
 // sadi
Peker'in sözü, onların yanlış safta durduklarını isbatlıyor.....
05 Nisan 2015 Pazar 22:21
21:44
 // Memet Çetin
Sedat Peker her nekadar istemesede MHP'nin başına geçmeli... Türkiye'de iktidar, iktidar olamasada anamuhalefet olması gerek MHP'nin... şu koltuk sevdasından bir vazgeçebilseler......
05 Nisan 2015 21:44
yazık
 // Ömer Tuğrul
MHPyi siyaset belirleyen öncü bir parti olarak değil, malesef daima birilerinin arkasına takılan artçı bir parti olarak görüyoruz. İslami hassasiyetlerden uzaklaştıkları gibi Türk geleneğine ters tavırları da sıkça görmeye başladık....
05 Nisan 2015 Pazar 11:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler