YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçimleri 4 yıla indirerek hata yaptık
Seçimleri 4 yıla indirerek hata yaptık
16 Şubat 2013 17:06
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mardin İl Danışma Meclis’indeki konuşmasında, ''Bir yanlış yaptık 5 yıl olan seçim süresini 4 yıla indirdik" dedi" dedi.

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mardin İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ''Bir yanlış yaptık 5 yıl olan seçim süresini 4 yıla indirdik, o zamanki bizimle cumhurbaşkanlığı seçimleri, seçimlerin 5 yıldan 4 yıla indirilmesi gibi muhalefette olan bir partinin teklifini, biz bunlar 'ciddidir dürüsttür' diyerek, ona aldandık, ona kandık ve maalesef 4 yıla indirilmesiyle ilgili değişikliği yaptık. Yanlış yaptık, çünkü 4 yıl bir hizmet süresi için yeterli değil. Bunun 5 yıl olması lazım'' dedi.
 
Muhalefetin her seçimde aldığı ağır yenilgiyi bir ders olarak okumak yerine hırçınlığı tercih ettiğini ancak muhalefetin sergilediği dili kendilerinin asla kullanmayacağını belirten Erdoğan, ''Biz gücümüzü, çözümsüzlüğü muhafaza etmekten alan bir parti olarak görmedik, görmeyeceğiz. Biz gücümüzü köklü ve kalıcı çözümler üretmekten alıyoruz, biz gücümüzü toplumun sadece belli bir kesimden değil, toplumun bütün kesimlerinden alıyoruz'' diye konuştu.
 
Başbakan Erdoğan, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin, Cumhuriyet tarihi boyunca görmediği hizmeti ve yatırımı hükümetleri döneminde gördüğünü belirterek, ''Terörün sona ermesi için bizim kadar samimiyetle, bizim kadar içtenlikle, bizim kadar gayretkeşlikle, cesaretle çalışan, elini taşın altına koyan, bizim kadar bu noktada o gayreti gösteren bir başka parti yok'' dedi.  
 
Gençlik kolları dökülüyor
 
 
Erdoğan, konuşmasına ara vererek, salonda AK Parti ilçe teşkilatları ana kademeden olanların ayağa kalkmasını istedi. Ayağa kalkanların sayısını yetersiz gören Erdoğan, AK Parti İl Başkanı İbrahim Fide'den sayının neden yetersiz olduğunu sordu. Bunun üzerine salonda bulunan bazı kişiler güvenlik görevlilerince içeri alınmadıklarını, dışarıda çok sayıda ilçe teşkilatlarından partili bulunduğunu bildirdi. Başbakan Erdoğan da ilçe teşkilatlarında görevli olanların içeri alınmasını istedi.  
 
İl ve ilçe kadın ve gençlik kollarının ayağa kalkmasını isteyen Erdoğan, ''Gençlik kolları dökülüyor, sefalet'' dedi.
 
 
AA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler