YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçimlerde Kominist başkana soğuk duş!
Seçimlerde Kominist başkana soğuk duş!
08 Haziran 2015 17:11
Komünist Parti ilk ve tek belediye başkanlığını kazandığı Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde şok yaşadı.

Ovacık İlçesi'nde Komünist Partisi sıfır oy alırken, HDP 2 bin 717 oy ile birinci, CHP 1110 oy aldı. AK Parti ise 154 oy alabildi.

Yerel seçimlerde Komünist Partisi'nin ilk ve tek belediye başkanlığını kazandığıTunceli'nin Ovacık İlçesi'nde, dün yapılan milletvekili genel seçimlerinde, Kominist Parti'ye bu kez tek bir oy çıkmadı.

İLK VE TEK KOMÜNİST BELEDİYE

Türkiye'nin tek Komünist Partili belediyesi olan ve 2014 yerel seçimlerinde Fatih MehmetMaçoğlu'nun 655 oy ile belediye başkanlığını kazandığı Ovacık İlçesi'nde, dün yapılanmilletvekili seçimlerinde çok ilginç bir sonuç ortaya çıktı.

PARTİ İLÇEDE SIFIR ÇEKTİ

Komünist Partisi, belediye başkanlığını kazandığı ilçede sıfır çekerek, tek bir oy alamazken, Tunceli genelinde ise sadece 9 oy alabildi. Bu durumda Ovacık İlçesi'nde Komünist Partili Belediye Başkanı Maçoğlu'nun da kendi partisine oy vermediği ortaya çıktı. Türkiye'de ismi hiç duyulmayan bazi siyasi partilere bile oy çıkarken Komünist Parti'ye hiç oy çıkmaması şaşkınlık yarattı.

BAŞKAN BİLE OY ATMADI: HDP'YE OY ATTIM

Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu, Komünist Parti'ye ilçede bir oy bile çıkmamasını şöyle değerlendirdi:
"Ben seçim sonuçlarını çok ayrıntılı incelemedim. Bizler için bu dönem HDP'nin alacağı oy önemliydi. Ben Ovacık'ta Demokratik Halk Dayanışması'nın adayı olarak Komünist Parti'den seçimlere girerek kazandım. Benim arkamda Domakratik Halk Dayanışması ve DHF vardı, bu güçlerle birlikte seçime girdik. Ovacık İlçesi bu seçimlerde Demokratik Halk Dayanışması ile birlikte bir karar aralarak HDP'yi destekleme kararı aldı ve ben de halkımızın aldığı karara saygı göstererek oyumu HDP'ye verdim. Komünist Parti'ye neden oy çıkmadı; bu konuda yorum yapmayacağım ama gönül isterdi ki onlar da HDP çatısı altında yer alsalardı."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler