YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçimler sonrası şaşkına çeviren anket: Barajı aşamadı!
Araştırma şirketi IPSOS, 1 Kasım seçimleri sonrası özel bir anket hazırladı. AK Parti oyunu 4 puan daha arttırırken MHP barajı aşamadı. MHP tabanının yüzde 80'i Bahçeli'nin bırakmasını istiyor.
Seçimler sonrası şaşkına çeviren anket: Barajı aşamadı!
05 Kasım 2015 / 08:50 Güncelleme: 05 Kasım 2015 / 08:56

2-3 Kasım'da bilgisayar destekli telefon görüşmesi veri toplama tekniği ile yapılan araştırma 81 ilde 18 yaş üstü seçmenle 1614 görüşme gerçekleştirildi. Şirkete göre araştırmadaki hata payı ise yüzde 2.4.  

MHP BARAJI AŞAMADI, AK PARTİ 4 PUAN DAHA ARTIRDI

Açıklanan ankette çıkan sonuçlar şaşkına çevirdi. Anket sonuçlarına göre; Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) yüzde 9 oy oranı ile barajı aşamadığı ve 1 Kasım seçimlerinden ezici bir zaferle çıkan AK Parti'nin oyunu 4 puan daha artırdığı görüldü.

Bir diğer dikkat çeken detay ise anket sonuçlarını seçim sonrası süngüsü düşen Doğan Medya Grubu'nun yayın organı CNN Türk'ün açıklaması oldu.

İşte seçim sonrası IPSOS tarafından yapılan ilk anket sonuçları;

tuzak soru
 // bence
bence tuzak soru cozum sureci. cozum sureci falan istemiyoruz. kirip gecme vaktidir. bu hainlerin toparlanmasi icin firsat verilmemelidir.dogan medyasi iki guzel sey soyluyo. araya sikistiriyo. cok uyaniklar ya. daha dun reis cozum yok silahlari gomene kadar demedi mi??? bir polis.....
05 Kasım 2015 11:15
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler