YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Seçime kadar oyunlar sürecek"
"Seçime kadar oyunlar sürecek"
05 Şubat 2014 00:27
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Seçimlere kadar bazı oyunlarla, bazı hamlelerle karşılaşacağız ama şunu bilin ki; Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen bütün güçlere vereceğimiz en güzel cevap, 30 Mart'ta sandıkta vereceğimiz cevaptır" dedi.

Bakan Işık, partisince Kartepe ilçesinde düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin büyümesini hazmedemeyenlerin, oyunlarla ülkenin gelişmesini engellemeye çalıştığını belirtti.

Milli iradeye sahip çıkmaya devam edeceklerini vurgulayan Işık, "Her kim milli iradeye müdahale etmek isterse öncelikle karşısında bizi bulur. Milli iradeye kim müdahale etmek isterse ona ilk 'dur' diyecek AK Parti'dir ve AK Partililerdir" diye konuştu.
Gezi Parkı olaylarında oynanan oyunu vatandaşların çabuk fark ettiğini, halkın sağlam iradesinin bu oyunu bozduğunu ifade eden Işık, şunları söyledi:

"Türkiye'nin güçlenmesinden, büyümesinden rahatsız olan mihraklar boş durmadı. 17 Aralık günü yolsuzluk perdesi altında milli iradeye bir operasyon daha denendi. Allah'a şükürler olsun, bugün için 'başarısız bir operasyon' diyebiliriz. Bir büyük deprem yaşadık, şiddetli bir depremdi ama Allah'a sonsuz şükürler olsun ki bina sağlam bir binaydı. Bırakın çökmesini, taşıyıcı sistemleri zarar görmedi. Sadece duvarlarda ufak tefek çatlaklar oldu, seramiklerde kırıklar oldu. Ve ondan sonra şiddeti giderek azalan artçı sarsıntılar yaşadık. Belli bir süre sonra bu da artık yavaş yavaş kendi rutinine dönecek.

Bu milli iradeye operasyon yapanlar, şunu da çok iyi biliyorlar; AK Parti bir ekonomik kriz çıkmazsa gitmez. Onun için şu anda bütün güçlerini kullanarak, Türkiye'de bir ekonomik kriz çıkarmanın hesabını yapıyorlar. Çok şükür Türkiye'nin ekonomisi 11 yılda yapılan yapısal reformlar dolayısıyla, bunların çıkarmak istediği ekonomik krizin çıkarılmasına müsait değil. Artık güçlü bir ekonomimiz var."

AK Parti'nin her şeyin farkında olduğunu ve iyi niyetlerinin suistimal edildiğini dile getiren Işık, "canımız"dedikleri insanların kendilerini can evinden vurmak istediklerine şahit olduklarını aktardı.

Yerel seçimlerin yaklaştığını hatırlatan Işık, "Seçimlere kadar bazı oyunlarla, bazı hamlelerle karşılaşacağız ama şunu bilin ki; Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen bütün güçlere vereceğimiz en güzel cevap, 30 Mart'ta sandıkta vereceğimiz cevaptır. Onun için bu seçim, sadece bir yerel seçim değildir. Bu seçim Türkiye'de milli iradeye sahip çıkıldığının gösterildiği bir seçim olacak" ifadesini kullandı.

Bakan Işık, daha sonra AK Parti Kartepe Belediye Başkan adayı Hüseyin Üzülmez'i tebrik etti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler