YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Seçime 37 gün kalmış, hala tek bir projesi yok"
"Seçime 37 gün kalmış, hala tek bir projesi yok"
"Seçime 37 gün kalmış, hala tek bir projesi yok"
19 Şubat 2009 / 18:47 Güncelleme: 19 Şubat 2009 / 00:00

Başbakan Erdoğan, partisinin Aksaray'daki mitinginde kalabalık bir topluluğa hitap etti. Erdoğan, konuşmasına muhalefete ve medyaya yüklendi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Aksaray'daki mitinginde muhalefet üzerinden medyaya yüklendi. Erdoğan, "Devletin bir kurumu yasal bir işlem yapıyor. Hemen hükümete yüklenmeye başlıyorlar. Başınıza ne gelse hükümetten AK Parti'den biliyorsunuz. İftira atmak yerine hukuka uygun davranmayı öğrenseniz daha doğru olmaz mı? Bunlar iftira konusunda ne yazık ki uzmanlaşmışlar." dedi.


Erdoğan, Doğan Grubu'na verilen vergi cezasını ima ederek, şunları söyledi: "Devletin bir kurumu yasal bir işlem yapıyor. Hemen hükümete yüklenmeye başlıyorlar. Başınıza ne gelse hükümetten AK Parti'den biliyorsunuz. İftira atmak yerine hukuka uygun davranmayı öğrenseniz daha doğru olmaz mı?"


Erdoğan, şöyle devam etti: "Bunlar iftira konusunda ne yazık ki uzmanlaşmışlar. Vatandaşlarla ilgili, TSK polisimiz hakkında, hükümet hakkında yalan yanlış haber yapmada, gayet başarılı. Şu veya bu demiyorum, ayırt etmiyorum. Böyle bir basın özgürlüğü olmaz. Patronunun sesi olan, bunu özgürlük mücadelesi sananların durumu da doğrusu ibret vericidir. Basın özgürlüğünden dem vurarak, yalan yanlışı normal göstermezsiniz. Medya gücünü kullanarak haksızlığa kalkışamazsınız. Bizim iktidarımızda bu olamaz."


Erdoğan, "Daha önceden bu tür alışkanlıklarınız olabilir. İşte bugün ana muhalefetin lideri çıkmış şunu söylüyor. Diyor ki bu olay bir rejim sorunudur diyor. Allah Allah… Sayın Baykal'ın mesleği avukatlık. Bir ara dedi ya 'ben Ergenekon'un avukatıyım' diye. Mesleği bu. Hakikaten başarılı bir avukattır; ama millet haklıyı mazlumu savunan avukatların yanında yer alıyor." dedi.


Erdoğan, "Yandaş medyanın yandaş partisinin durumu içler acısı. Seçime 37 gün kalmış, hala tek bir proje yok. Tek bir plan yok. Sadece iftira kampanyası var. İşi gücü iftira… Şimdi kendi içlerinde birbirine girdiler. Daha da çok gireceksiniz." diye konuştu.


Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Aynı bu medya bakın bugün benim partimle ilgili başlık atmış. AK Partili şuranın belediye başkanıyla ilçe başkanı şunu şunu yapmış. Bu belediyelerle ilgili olarak biz 6-7 ay kadar önce biz bu olumsuz duyumları aldığımızda, daha dava açılmamış olduğu halde partimizden ihraç ettik. İlçe başkanını da belediye başkanını da ihraç ettik. Biz buna benzer 20'ye aşkın meclis üyesi ve belediye başkanını partimizden ihraç ettik. Fakat beyefendiler şimdiye kadar kaç kişiyi ihraç ettiler?"


Erdoğan, "Biz bu noktada elimize masamıza belge geldiği anda partimizle ilişiğini keseriz. Beraber yürümeyiz. Çünkü bu hassasiyet istiyor. Fakat yine bunların gazetelerinin sağında solunda birçok şey yazılır çizilir. Kendimiz inceleriz. Araştırırız bakarız doğruysa o zaman gereğini de yaparız. Onun da gereğini birçok kez yapmışızdır. Bunu da kendileri çok iyi bilir." şeklinde konuştu.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler