YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçim sandığına paralel yapı önlemi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop paralel yapıya karşı sandık başında tekno-tedbirler alacaklarını söyledi. YSK da scanner ve online hatlarla önlem alıyor.
Seçim sandığına paralel yapı önlemi
19 Şubat 2014 / 09:00 Güncelleme: 19 Şubat 2014 / 13:35

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, sandıklarında manipülasyonlara ve paralel yapılanmaya karşı bazı önlemler alınacağını açıkladı. YSK’nın manipülasyonlara karşı ilçe seçim kurullarına scaner kuracağını, bu sonuçların anında isteyen partilere ve YSK’ya gönderileceğini belirten Şentop, AK Parti’nin de sandık görevlilerinin cep telefonlarına özel bir program yükleyerek anında sonuçları alabileceklerini söyledi. Şentop, Meclis’te gazetecilerle yaptığı sohbette, AK Parti’nin kadın aday sayısının yüzde 15 ile 20 arasında olacağını ifade etti.

Manipülasyon tedbiri

Şentop, “Paralel yapıyla ilgili seçim sonuçlarına dönük herhangi bir sıkıntı olabilir mi” sorusuna karşılık yapılan çalışmaları şöyle anlattı: “Sandıklar konusunda şöyle bir manipülasyon olabilir. Şu önde, bu önde diye bazı bilgiler gelebilir. Tutanaklar geç gidiyor. Ama sandıklarda müşahitler var. YSK da sistemi hızlandıracak. İlçe seçim kurullarına scaner alınacak. YSK bu sistemi anında isteyen partilere de verecek. On-line sonuçlar gönderilmiş olacak. AK Parti sandık görevlilerinin cep telefonlarına özel program yüklenecek. Bir programla anında sonuçları alabileceğiz. Akıllı telefonlara hem de diğer telefonlara mesaj niteliğinde olacak. Call center oluşturulacak. Sonuçların önce alınması önemli.”

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler