YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçim meydanlarında atışmalar bugün de sürdü
Seçim meydanlarında atışmalar bugün de sürdü
Seçim meydanlarında atışmalar bugün de sürdü
21 Mart 2009 / 16:56 Güncelleme: 21 Mart 2009 / 00:00

Seçim meydanlarında atışmalar bugün de sürdü. Kendisine tepki gösteren Erdoğan'a Isparta'dan böyle cevap verdi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin, AK Parti hükümetleri döneminden önceki 79 yılını inkar ettiğini öne sürerek, ''Sayın Başbakan 85 yıllık Cumhuriyetin kazanımlarının 79 yılını inkar ederek, kendisine masum ve mağdur rolü kesmek suretiyle hala siyasi ikbal peşinde koşmaktadır'' dedi.


Devlet Bahçeli, kara yoluyla geldiği Isparta'da miting öncesinde Büyük Isparta Otelinde bir süre dinlendi.


Daha sonra Valilik binası yanındaki Hükümet Meydanı'na geçen Bahçeli, alanda, ''Devletin başına Devlet gelecek'' sloganlarıyla karşılandı. Bahçeli'nin konuşması sırasında sık sık öksürdüğü görüldü.


MHP lideri, Ispartalıların Nevruz Bayramı'nı kutlayarak başladığı konuşmasında, Başbakan Erdoğan'a yönelik eleştirilerini sürdürdü.


Bahçeli, Türk milletinin uzun yıllardır çok partili hayata geçişle beraber, demokratik kültüründe, siyasi anlayışında, hoşgörüsünde çok büyük gelişmeler beklenirken, üç aydan bu yana süren seçim dönemi faaliyetlerinde, üzücü ifadeler kullanıldığını ve seçimlerin çığırından çıktığını bildirdi.


Bu seçim döneminde siyasetin kirlendiğini, üslubun çirkinleştiğini ifade eden Bahçeli, siyasi davranış ve değerlendirmelerin Türkiye'yi çok yanlış istikametlere götürebilecek, sürükleyebilecek bir durum ortaya koyduğunu söyledi.


Bu durumdan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sorumlu olduğunu iddia eden Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:


''Bunda Başbakan'ımızın siyasi geleneğin dışında son zamanlarda kazanmış olduğu yeni alışkanlıklar etkili olmuştur. Sayın Başbakan bu seçimlerde çok hırçındır, Sayın Başbakan bu seçimlerde çok huzursuzdur. Sayın Başbakan bu seçimlerde kaba bir Türkçe ile konuşmaktadır. Sayın Başbakan, bu seçimlerde saldırgandır, haksızca iftiralarda ve yalanlarda bulunmaktadır.


Sayın Başbakan, devletin tüm imkanlarıyla Ata veya Ana uçağıyla helikopterlerle makam arabaları dizi dizi olarak, Başbakanlığın Cumhuriyet otobüsüne binerek, şehre büyük bir görkemle girmek suretiyle kendisini dalkavukların önermiş olduğu gözlüklerin kapsamında kalarak, biraz şaşırmış, biraz da böbürlenmiş ve kibirlenmiş olarak görülmektedir.''


''DALKAVUKLAR BOŞ KAŞIKLA BESLER''


Başbakan Erdoğan'ın kendisini Orta Doğu'nun eş başkanlığına hazırladığını ve kendisini buna alıştırdığını savunan Bahçeli, ''Sonradan Davos fatihi olmuş, onu da içine sindirmeye başladı. Şimdi de son günlerde bir son padişah sözüyle bu rüzgara yeni bir rüzgar ekleyerek, davranışlarında çok daha farklı hareketler sergilemeye başlamıştır'' diye konuştu.


Bu gidişatın hayırlı olmadığını öne süren Devlet Bahçeli, ''Dalkavukluklardan sakınmamız gerekir. Çünkü onlar insanı boş kaşıkla besler. Bu bakımdan dalkavuklara, bir lider çok fazla itibar etmemelidir'' dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler