YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçim çalışmaları orada başlayacak
Seçim çalışmaları orada başlayacak
20 Kasım 2014 15:10
Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim çalışmalarına Hakkari'den başlayacaklarını açıkladı.

90'lı yıllarda siyasi istikrar ve iç barışın olmadığını dile getiren Başbakan Davutoğlu, “Çözüm süreci sadece siyasal ve sosyal bir barışı öngörmüyor. 12 yıllık dönemde iç barışı tahkim ettikçe geliştiğimiz görülüyor. 6-7 Ekim olayları bu konudaki kırılganlığı ortaya çıkardı. Kamu düzenin sarsıldığı yerde çözüm sürecinden bahsedilemez” açıklamasında bulundu.

“Türkiye'de bizden önce iki ayrı uç vardı”

Çözüm sürecine kararlılıkla devam edileceğini ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti;
“Ne olursa olsun çözüm sürecini başarıya ulaştırmada kararlıyız. Süreçle ilgili çok ciddi mesafeler alınmıştır. Gelinen noktada daha olumlu bir yerdeyiz. 6-7 Ekim olaylarındaki gibi umarım kimse bir daha çözüm sürecini sınamaya kalkmaz. Türkiye'de bizden önce iki ayrı uç vardı. Şimdi öyle bir noktaya geldik ki demokratikleşme süreciyle birlikte aidiyet bilinci yerleşti. Bizim dönemimizle birlikte her yer şenlenmeye ve köye dönüşler tekrar başladı”.

“Nihai hedef silahların bırakılmasıdır”

“Çözüm sürecinde nihai hedef silahların bırakılmasıdır” diyen Davutoğlu, Çözüm sürecinde gelinmesi gereken yer her talebin yerine gelmesi, şiddet ve silah dili kullanılmamasıdır. Kamu düzeni üzerinde herhangi bir ipotek kabul etmeyiz. Kürtleri temsil hakkını kimse HDP veya PKK'ya vermiş değil” dedi.

“Seçim çalışmalarına Hakkari'den başlayacağım”

Seçim çalışmalarına Hakkari'den başlayacağını belirten Davutoğlu, "Ben bu hafta sonu Patnos'tayım, Tunceli'ye, Erzincan'a gideceğim. Seçim çalışmalarına Hakkari'den başlayacağım. Önüme ne çıkarsa çıksın. Birisi bu bölge bana ait derse kusura bakma derim. Her bölge herkese ait. Bu ülkenin taşına toprağına aşık bir başbakan olarak Türkiye'nin her yerine giderim” açıklamasında bulundu.Ayrıca, “Herkes her türlü siyasi görüşünü ifade eder, silaha başvurursa suçtur” diyen Başbakan Davutoğlu, sözlerine şöyle sürdürdü;

“HDP'nin özeleştiri yapmasını istiyoruz. Bizde gerektiğinde özeleştiri yaparız. Devlet gücü suç karşısında sessiz kalmaz. Dilinizle zihniniz arasında bir fark olmamalı”

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler