YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sayın Karayalçın 65 yaşında. Siyasette son kozları
Sayın Karayalçın 65 yaşında. Siyasette son kozları
Sayın Karayalçın 65 yaşında. Siyasette son kozları
17 Ekim 2008 / 08:43 Güncelleme: 17 Ekim 2008 / 00:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek "Geçen dönemde DTP ile işbirliği yapan Karayalçın'a destek verileceğini düşünmüyorum" dedi. Karayalçın'ın adaylığını HABERTÜRK'te Parantez programında değerlendiren Gökçek, şunları kaydetti:


SEÇİMLERİ KAYBEDEN BIRAKSIN


Daha önce yaptığı seçimleri kaybedenin bırakması teklifini yineleyen Gökçek "Sayın Baykal 70 yaşında, Sayın Karayalçın 65 yaşında. Siyasette son kozlarını oynuyorlar. Benim kaybedeceğimi söylüyorlar. Benim onlara bir teklifim oldu. Kaybeden siyaseti bıraksın. Gençlerin önü açılsın. Demokrasilerde bir adet vardır. Seçimleri kaybeden bırakır. Sayın Karayalçın'a sormuşlar. Çocukça tekliflerde bulunmasınlar demiş. Bundan daha ciddi teklif olur mu?" dedi. Baykal'ın kendisine rakip olabilecek kişileri partiden uzaklaştırdığını ileri süren Gökçek, "Baykal Bula bula Karayalçın'ı buldu." dedi. Gökçek Şu anda Karayalçın'ın ve Baykal'ın söylemlerinden sağduyulu CHP'lilerin de rahatsız olduğunu öne sürdü. 


METRO KONUSUNDA SÖYLEDİKLERİ LAF-U GÜZAF


Karayalçın'ın metro ile ilgili eleştirilerine Gökçek şöyle yanıt verdi: "Metroyu Karayalçın başlatmadı. Karayalçın metroyu çok büyük bir fiyatla ihale etmiş oldu. Onu da kensdisi yapmadı. Metronun yüzde 65'ini ben bitirdim. Sayın karayalçın'ın Ankara'ya bir zararı oldu. 2 milyar dolar dışlardan kriz buldum dedi. Ankara'nın geleceğini ipotek altına aldı. Şimdi ben yaparım diyor. Ben şu anda mevcut olan iktidarın başkanıyım. Ben para bulamyıyorum, o uzaydan mı bulacak? Dolayısıyla metro konusunda söyledikleri lafu güzaf."


KUŞLAR HAVA KİRLİLİĞİNDEN ÖLÜYORDU


Gökçek'in doğalgaz ile ilgili eleştirilere ise "Doğalgazı ben kendi dönemim içinde geliştirdim. Doğrudan doğruya Ankara'ya olan yatırımlara çevirdim. Karayalçın döneminde Kızılay'da kuşlar hava kirliliğinden dolayı ölüyordu. Ankara'ya kirli bir hava bıraktı, tertemiz yaptık. Ankara susuzluk içindeydi. Ben 20 yıllık su getirdi. Pahalı getirdi diyor. Sen de getirseydin. Kendi döneminde Ankara susuzluktan yandı. Bu kadar mı, bilgiliydin?" şeklinde yanıt verdi.


Gökçek şöyle devam etti:


"Ben bu seçimde de aday adayıyım. Şu anda adaylığımı ilan etmem doğru olmam. Partim görev verirse bir dönem daha görev yapmak istiyorum.


Hiçbir endişe duymuyorum. Bu seçimlerde farkın daha çok artacağını düşünüyorum. Çünkü Ankaralı sosyal demokratlar Cumhuriyetçidir. Geçen dönemde DTP ile işbirliği yapan Karayalçın'a destek verileceğini sanmıyorum. Yarın bir şehit cenazesi Ankara'ya geldiğinde bu belediye başkanının oraya gitmesi mümkün mü?"

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler