YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sayın Baykal sen AK Parti'nin ne kadar oy alacağını ne yapacaksın?"
"Sayın Baykal sen AK Parti'nin ne kadar oy alacağını ne yapacaksın?"
"Sayın Baykal sen AK Parti'nin ne kadar oy alacağını ne yapacaksın?"
15 Mart 2009 / 17:58 Güncelleme: 15 Mart 2009 / 00:00

Balıkesir mitinginden sonra İzmir'e geçen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gündoğdu Meydanı'nda halka hitap etti.


BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN BAŞLIKLAR


- Kendi partilerinde saltanat sürdürdükleri yetmezmiş gibi şehirlerimizi de payitaht olarak görüyorlar. Ama Sivas'tan öte gidemiyorlar. Söyledik, söyledik en sonunda Baykal Mardin'e gitti. Seviniyoruz, istiyoruz ki Hakkari'ye, Van'a uzansın. Sadece Ankara, İzmir, İstanbul, böyle olmaz. 81 vilayetin hepsine gideceksin.


- Demokraside demir perdeler, bloklar, kaleler olmaz. Bunlar Antalya'yı da, İstanbul'u da, Ankara'yı da kale olarak gördü. Bu şehirler AK Parti dediğinde kalelerimiz düştü dediler. Vah vah vah, ne kaleymiş. Bu kalenin gerçek sahibi millet.


- Bu monşer eskileri inanın bana randevu alamazdı. Şimdi Türkiye ayağa kalkıyor. Fark bu. Bunlar oturup da konuşamazlardı. Artık bunları aştık. Türkiye'nin itibarını arttırdık. Arttırmaya devam ediyoruz.


- İzmirli kardeşlerime sesleniyorum, başını iki elinin arasına alsın ve düşünsün, Bu CHP ne diyor 'biz Atatürkçüyüz' diyor. Çok partili hayatta tek başına iktidar olamadı, 50'den bu yana bir kez benim milletim bu partiye tek başına iktidar vermedi. Bazı koalisyon iktidarlarına girdi. Sorun bunlara bu koalisyonlarda geldiğinizde ne yaptınız diye sorun. Alacağınız cevap hiç birşey...


- CHP'nin olduğu yerde kıtlık vardır. Ben lafla konuşmuyorum. Bak burada pasaporta vize kaşesi vurur gibi kaşeler vuruluyordu. Buradan CHP'yi tutan kardeşlerime sesleniyorum. Ben size belge ile konuşuyorum kırmızı dosya ile değil. Kırtasiyecide kırmızı dosya çok ne olacak al çık meydana, içinde ne var sen ona bak. Bu CHP'nin geçmişi bu.


- Bir de Sayın Baykal'ın dönemine bakalım. Enerji Bakanlığı yaptı. O zaman akaryakıt istasyonlarından benim İzmirli çiftçim traktörüne benzin alabiliyor muydu? Arabasına yakıt alabiliyor muydu? Karaborsa her şey. Sayın Baykal sen neyi konuşuyorsun biz seni iyi tanırız. Bu çileleri çektik biz sizinle. Şimdi çıkıyor bol bol haraket ediyor. Bak ben hakaretle konuşmuyorum. Benim edebim buna müsade etmez. Hakaret senin, saygı benim olsun. Aramızda bu fark var.


- Sayın Baykal sen AK Parti'nin ne kadar oy alacağını ne yapacaksın? Sen önce senin partin ne kadar oy alacak sen onu söyle. Bir partinin görevi partisini birinci parti yapmak değil mi? Bak ben söylüyorum. Sayın Baykal, CHP birinci olamazsa sen bırakacak mısın? Sayın Bahçeli sen olamazsan bırakacak mısın? Bırakın da hiç olmazsa tabanınız da millet de sizden kurtulsun. Koltuk bırakıyor ama bunlar koltuğu bırakmıyor.


- Benim milletim hizmete mi oy verecek ideolojiye mi? İdeolojiye oy verecekse güle güle oy versin saygı duyarız ama bu halka hizmetle tanıştırmıyor. Bu arsenikli suyu içmeyi bitirmez, bu halkın ayağını çöpten kurtarmaz. Ben İstanbul'a başkan olduğumda çöp dağları vardı. İstanbul'da maske dağıtılıyordu. Havası yaşanamaz haldeydi. Susuzluk vardı. Ben Istıranca'dan su getirdim. DSİ değil ben getirdim. Benim İzmirli kardeşimi arsenikli suyla mı yaşatacaksın? Benim milletime zehir mi içireceksin? İzmirli arsenikli suya mı oy verecek? Şimdi hizmette sıra İzmir'de... Bunu Taha kardeşimle başaracağız.


- İzmir artık kaybedemez. Şimdi bir iftira ortaya atıyorlar. İzmir'i kazanırlarsa gelip bütün çalışanlara kapıyı gösterecekmişiz. Biz hiç bir zaman çalışanımızın ekmeğiyle oynamayız. Biz çalışanlarımızı korumayı biliriz. Ama işe gitmeden bankamatikten paraları alanları çok gördük. Kusura bakmasınlar tüyü bitmemiş yetimin hakkını da yedirmeyiz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler