YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sayın Başbakan sen Kasımpaşa’nın arka sokaklarında..."
"Sayın Başbakan sen Kasımpaşa’nın arka sokaklarında..."
03 Mart 2014 21:10
Devlet Bahçeli, “MHP’ye yavru diyor. Sayın Başbakan sen Kasımpaşa’nın arka sokaklarında top kovalarken, MHP Türkiye’nin bağımsızlığını koruyarak bugünlere gelmiş bir partidir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “MHP’ye yavru diyor. Sayın Başbakan sen Kasımpaşa’nın arka sokaklarında top kovalarken, MHP Türkiye’nin bağımsızlığını koruyarak bugünlere gelmiş bir partidir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir temasları kapsamında Tire Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Ziyaretin sonrasında partililerine seslenen Bahçeli, MHP için yavru muhalefet tanımlamasını eleştiren, “Sayın Başbakan sen Kasımpaşa’nın arka sokaklarında top kovalarken, MHP Türkiye’nin bağımsızlığını koruyarak bu günlere gelmiş bir partidir. Yarın iktidardan düştüğünde sen yavru bile olamazsın” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın CHP ve MHP için kullandığı kısaltmaları eleştiren Bahçeli, “Ama Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kısaltması olan AKP’yi söylemiyor. ‘Biz AK Parti’yiz’ diyor. Demek ki bunu çok daha önce planlamış, ne kadar hırsızlık, ne kadar soygun varsa bununla örtüyor. AKP söylenirse ne mahsuru var. Bir zamanlar verilen vaatler yerine gelmediği için adı aldanma ve kalkınma partisi oldu” dedi.

Konuşması sırasında Rabia işareti yaparak, “Mısır’daki olaylardan sonra elini şöyle yapmaya başladı bazı mitinglerde gördünüz, buna da Rabia dendi, bu konu istismar edildi. 17 Aralık’tan sonra bu işaret galiba gerçek anlamını buldu. Bu işaret 4 bakan ve çocuklarıdır” diyen Bahçeli, “Bunun mutlaka üzerine gidilmeli” dedi.

Bahçeli Tire temaslarının ardından Bayındır’da da partililerine seslendi. Yerel seçimlerin Türkiye’nin sosyal, ekonomik ve kargaşa krizinin yaşandığı bir dönemde olacağını belirten Bahçeli vatandaşlara sandığa gitmeleri gerektiğini işaret etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ardından Torbalı’da da partilileriyle bir adaya geldi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler