YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sayemizde vatandaş yırttı"
Baykal: Şubatta büyük doğalgaz zamları geliyor
"Sayemizde vatandaş yırttı"
05 Ocak 2010 / 17:59 Güncelleme: 05 Ocak 2010 / 18:13

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Bizim 'doğalgaza zam geliyor' sözümüz vatandaşı 1 ay doğalgaz zammından kurtardı. Buna çok memnun oldum; ama bu yetmez tabii. Eğer beni tekzip etmek istiyorlarsa şimdi burada diyorum ki şubatta ve 2010 yılının geriye kalan kısmında büyük doğalgaz zamları geliyor. Onları da yapmayın!'' dedi.
 

Baykal, partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara değindi.

2009'un çok acı bir yıl olduğunu iddia eden Baykal, Türkiye'nin 2010 yılında yeni ve taze bir başlangıca ihtiyacı olduğunu belirtti.

Tekel işçilerine de değinen Baykal, "TEKEL işçileri 'Yan gelip yatıyorlar. Yan gelip yatanlara para yok, iş de yok' diyor. 'Yetimin hakkını size yedirmem' diyor. Kim diyor? Başbakan diyor. Kime diyor? Kendisi yetim bırakılmış olan TEKEL işçilerine bunu söylüyor. Türkiye'de yetimin hakkının korunmasına ihtiyaç var. Birilerinin yetimin hakkını koruması lazım. Ama koruması gerekenin Başbakan olduğunu hiçbirimiz inanmayız.'' dedi.
 
 Hükümetin 2010 yılına zamlarla başladığını belirten Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Her şeye zam yapıldı da doğalgaza zam yapılmadı. Niçin zam yapılmadığını da Enerji Bakanı çok güzel söyledi. Dedi ki 'Baykal, kısa bir süre önce doğalgaza zam geliyor. Onun için ocakta zam yok, şubatta yapacağız zammı' dedi. Yani bizim 'doğalgaza zam geliyor' sözümüz vatandaşı bir ay doğalgaz zammından kurtardı. Buna çok memnun oldum; ama bu yetmez tabii. Eğer beni tekzip etmek istiyorlarsa şimdi burada diyorum ki şubatta ve 2010 yılının geriye kalan kısmında büyük doğalgaz zamları geliyor. Onları da yapmayın!''
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler