YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sayan: Partiyi Önder Sav yönetiyor
Sayan: Partiyi Önder Sav yönetiyor
28 Mayıs 2010 09:01
Kaset ve genel başkanlık sıkıntılarını geride bırakan CHP'de ipler gerilmeye başladı. Eleştiri oklarının hedefindeki isim bu sefer 'gölge lider' Önder Sav...CHP MYK üyesi Savcı Sayan, partiyi Kılıçdaroğlu'nun değil Önder Sav'ın yönettiğini iddia etti.

CHP’de PM’ye seçilen bazı isimlerin tüzük ihlaliyle partiye üye yapıldığı tartışmalarının ardından şimdi de tepkiler ‘gölge lider’ Sav’a yöneldi

“Gölge lider” benzetmesi yapılan CHP’nin Genel Sekreteri Önder Sav’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yakın markaja alarak yönlendirmesi, bazı partililerin tepkisine neden oldu. CHP MYK Üyesi Savcı Sayan, “Kılıçdaroğlu, Genel Başkan ama partiyi Önder Bey yönetiyor” dedi. Baykal’ın ayak oyunlarıyla başarısız kılındığını savunan Sayan, “Kılıçdaroğlu değerli bir insan, inşallah aynı ayak oyunları ona yapılmaz” dedi.

Sayan, CHP’ye yeni transfer edilerek Parti Meclisi listesine alınan Süheyl Batum, Sencer Ayata, Enver Aysever ve Mehmet Faraç’ın sahte üye olduğu iddiasıyla ilgili olarak iddiayı doğruladı.  Söz konusu isimlerin kurultaydan önceki Perşembe veya Cuma günü yapılan MYK’da üyeliklerinin onaylandığı yönündeki açıklamaları yalanlayan Sayan, “Perşembe ve Cuma MYK toplanmadı” dedi. MYK Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu’nun üye yapıldıklarından haberi olmadığı yönündeki sözlerine destek veren Sayan, “Bu işlerle Algan Hacaloğlu ilgilenmektedir. Onun söylediği her şey imza atarım” dedi.
Star

umarım
 // hakan
inşallah rezil ruspa olursunuz bu kadar müslümanın ahını almak kolay değil hiç bir şey karşılıksız kalmaz...
29 Mayıs 2010 15:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler