YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savunmada ön plana çıkan başlıklar
Savunmada ön plana çıkan başlıklar
Savunmada ön plana çıkan başlıklar
01 Mayıs 2008 / 16:47 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fırat, kapatma davasıyla ilgili soruları yanıtladı. Fırat, ''Savunmada ön plana çıkardığınız başlıklar nelerdi?'' şeklindeki soruya şu ilginç yanıtı verdi.



AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, AK Parti hakkındaki kapatma davasıyla ilgili olarak, ''Bağımsız ve tarafsız hakimlerin bulunduğu, hukukun hakim olduğu bir ülkede yaşadığımıza inanıyorum ve adalet içerisinde karar verileceği kanısındayım'' dedi.


Fırat, Bursa Büyükşehir Belediyesince restorasyonu tamamlanan tarihi Balibey Hanı'nın açılış töreninin ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Bir gazetecinin kapatma davasıyla ilgili görüşlerini sorması üzerine Fırat, bugün açılışı gerçekleştirilen Balibey Hanı'nın 500 yıllık olduğunu belirterek, kendisini dünyanın süper gücü olarak tanımlayan ABD'nin tarihinin 200 yıl olduğuna dikkati çekti.


Fırat, Türkiye'nin, millet olma şuuru çok gelişmiş bir ülke olduğunu ifade ederek, ''Birileri yanlış anlıyor, okumak bilgi sahibi olmak çok güzel şey. Ama toplumsal bilinç dediğimiz ayrı bir şey. Çünkü binlerce yılın deneyiminin toplanması çok önemli. Bu milletin bir ferdi olmak bana çok büyük kıvanç veriyor. Bazı yerlerde moralimiz kırılabilir, ama bu milleti arkanızda ya da yanınızda gördüğünüz zaman o azim yeniden gelir. Ben, emekli bir hukukçuyum, hukukçuluktan istifa etmiş bir hukukçuyum. Ama prensip itibariyle yargı sürecinin nasıl olacağını, sonucunun ne olacağını kestirebilmek mümkün değil. Bağımsız ve tarafsız hakimlerin bulunduğu, hukukun hakim olduğu bir ülkede yaşadığıma inanıyorum ve adalet içerisinde karar verileceği kanısındayım'' diye konuştu.


''Kapatma davasıyla ilgili savunmada ön plana çıkardığınız başlıklar nelerdi?'' şeklindeki bir başka soruyu Fırat, ''Hukuk, hukuk, hukuk'' diye yanıtladı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler