YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savunma Bakanı: Allah'a hamdolsun ki...
Savunma Bakanı: Allah'a hamdolsun ki...
30 Mart 2014 23:28
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, yerel seçim sonuçlarını AK Parti Sivas İl Başkanlığı'nda takip etti. Yılmaz, "Allah'a hamdolsun beklediğimiz oy oranını aldık" dedi.

Yerel seçim çalışmalarını Sivas'ta sürdüren Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, seçim sonuçlarını da AK Parti il binasında AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan, İl Başkanı Ziya Şahin, Belediye Başkan adayı Sami Aydın ve partililer ile birlikte takip etti.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz, "Sonuçlar henüz kesinleşmedi. Ancak aldığımız ilk sonuçlara göre mevcut sandık sayısının dörtte birinden fazlası açıldı. Bu sonuçlara göre bize en yakın partiden iki katından daha fazlayız. Biz seçimlere girmeden önceki o süreçte de bütün arkadaşlara onu söyledik. En yakın partiden iki kat öndeyiz diye. Allah'a hamdolsun. Sivaslı'ya sonsuz teşekkür ediyoruz. Sivas kazanmıştır diyoruz, Sivas hizmeti talep ettiğine karar verdi. Sami Aydın'ın döneminde yapılan hizmetleri de gördü, bu dönemde yapılan hizmetleri de gördü kıyasladı ve dedi ki, 'ben bir önceki dönemdeki hizmetlerin daha iyisini bu dönemde AK kadrolardan bekliyorum' dedi. Sivas halkına teşekkür ediyorum. Sivas'ın geleceği daha aydınlık olacak diyoruz. Evlatlarımıza daha güzel bir Sivas bırakacağız. Sivaslılara doğru bir tercih verdikleri için teşekkür ediyoruz. Onların desteğine biz layık olmaya çalışacağız" dedi.

Bir gazetecinin 'AK Parti'nin oylarının düşeceği yönünde bir beklenti vardı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz' sorusu üzerine Bakan Yılmaz, "Kayıt dışı siyaset hiçbir seçimde olmadığı kadar bu seçimde ortaya çıktı. Onun için Sayın Başbakanımız 'bu bir istiklal mücadelesidir' dedi. İstiklal mücadelesi olduğu için de ilk mitingini Sivas'ta iradeyi milliyeyi hakim kılmak esastır sözünü esas alaraktan milli iradeye saygı mitingini Sivas'tan başlattı. Yani neydi bu? Bu milleti kimin yöneteceğine bu millet karar verir. Yeter artık söz de karar da milletindir denildi. Dolaysıyla da milletimiz bunu gördü. Bir plan var. Bir tezgah var. Bir tuzak var. İşte kurulmuş olan bu tuzağı, bu millet oylarıyla boşa çıkardı. Allah bir daha bu millete istiklal mücadelesi yaşatmasın. Mehmet Akif de Allah bir daha bu millete istiklal marşı yazdırmasın diyordu. Gerçekten sıkıntılı bir dönemdi. Allah bu millete bir daha istiklal mücadelesi yaşatmasın. Ben tüm milletime AK Parti'ye güvendikleri için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler