YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sav'ın ekibi rövanşı aldı!
Sav'ın ekibi rövanşı aldı!
12 Temmuz 2010 19:36
İzmir CHP'de ikinci Nalbantoğlu dönemi başladı. Nalbantoğlu'nun adaylığı daha önce Baykal tarafından geri çektirilmişti...

CHP İzmir İl Başkalığı'na Parti Meclisi üyesi Rıfat Nalbantoğlu atandı. İkinci kez aynı göreve getirilen Nalbantoğlu'nun yönetiminde CHP Genel sekreteri Önder Sav'ın ekibi yer aldı. Atama parti kulislerinde ‘Sav ekibi rövanş aldı’ yorumlarına neden oldu.

CHP'nin Merkez Yönetim Kurulu bugün yaptığı toplantıda, istifa ile boşalan CHP İzmir İl Başkanlığı'na Rıfat Nalbantoğlu'nu atadı. Nalbantoğlu'nun 20 kişilik yönetimi Mehmet Tahir Bırav, Rıfat Özer, Sema Tunç, Sumru Karaer, Tuncay Taştan, Ali Rıza Kaya, Azad Fazla, Mustafa Özuslu, Zikri Dursun, Tamer Akçam, Bülent Erginci, Polat Manduz, Erdoğan Kürüm, Uğur Yelekli, Sedef Seven, Mustafa Kundakçı, Bircan Gül, Serdar Sandal, Hafize Özkır ve Osman Yurtsever'den oluştu.

HER KESİMİ TEMSİL ETMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Nalbantoğlu, “CHP'nin hedefi bellidir. Çıta bellidir. Çıtaya daha yükseğe çıkarmak kaldığımız yerden devam etmek üzere yola çıkmış başarmak konusunda genç ve dinamik bir yapıyla geldik” dedi.
Arkadaşlarına başarı dileyen Nalbantoğlu, “Türk- İş ve DİSK'in Ege Bölge Temsilcilerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarından ve barodan temsilciler var. Bu çok önemlidir. Yönetimi, tüm kademelerden ve örgütü temsil eden kesimlerden oluşturduk. Örgütün dinamik yapısını yansıtmayı hedefledik. İzmir için yarılı uğurlu olsun” diye onuştu.

SENDİKACILAR CHP YÖNETİMİNDE

Nalbantoğlu'nun yönetiminde Türk- İş Ege Bölge Temsilcisi Mustafa Kundakçı ile ve DİSK Ege Bölge Temsilcisi Azad Fazla'nın yer alması emekçi kesime verilen önemi gözler önüne sererken İzmir Barosu'ndan Sedef Seven yer aldı.
Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm'ün yeğeni Erdoğan Kürüm, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın, ‘manevi kızı' olarak bilinen İl Genel Meclisi üyesi Sema Tunç, Parti Meclisi üyesi Mehmet Süne'ye yakınlığıyla bilinen eski Buca İlçe Başkanı Tuncay Taştan, Karabağlar Belediye Meclisi üyesi Uğur Yelekli yönetime girdi.

BULGUN EKİBİNDEN ÜÇ KİŞİ

CHP eski İzmir İl Başkanı Ekrem Bulgun'un yönetiminin ilk istifacılarından Rıfat Özer, Bircan Gül ve Ali Rıza Kaya yeni yönetime girdi. Yönetimde Sav ekibinin ağırlığı dikkat çekti.

Özellikle Karabağlar ilçe örgütü Erdoğan Kürüm, Uğur Yelekli, Polat Manduz, Bülent Erginci ve Zikri Dursun ile yönetimde ağırlığını hissettirdi. Nalbantoğlu, ilk döneminden Serdar Sandal ile Mustafa Özuslu'yu ikinci döneme taşıdı.

SAV EKİBİ RÖVANŞ ALDI

İzmir'de 27 Şubat kongresi öncesi bir yıl CHP İzmir İl Başkanlığı görevini yapan Rıfat Nalbantoğlu, kongrede de aday olmuş ancak dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından adaylığı geri çektirilmişti.
Kongreye Baykal'ın talimatıyla Ekrem Bulgun tek aday girmiş ve kazanmıştı. Bulgun CHP Genel Başkanlığı'na Kemal Kılıçdaroğlu'nun gelmesiyle istifa etmek zorunda kalmıştı.

Nalbantoğlu'nun atanması parti kulislerinde “Sav ekibi rövanş aldı” yorumlarına neden oldu. (Vatan)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler