YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcıları göreve çağırdı
DP Genel Başkanı Zeybek, savcıları, terör örgütünü destekleyen yazarlar ve BDP hakkında harekete geçmeye çağırdı.
Savcıları göreve çağırdı
21 Eylül 2011 / 20:33 Güncelleme: 21 Eylül 2011 / 20:39

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, son günlerde yaşanan terör olayları ile ilgili olarak ''Savcıları, terör örgütünü destekleyen yazarlar ve siyasi parti hakkında harekete geçmeye çağırıyorum. Terör örgütü resmen şımartılmıştır'' dedi.

Zeybek, yaptığı yazılı açıklamada, terör olaylarının bir meydan okuma olduğunu belirterek, gereğinin yapılmasını istedi.

Zeybek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Savcıları, terör örgütünü destekleyen yazarlar ve siyasi parti hakkında harekete geçmeye çağırıyorum. Terör örgütü resmen şımartılmıştır. Biz terör örgütünün, 'resmi' dedikleri, terör üniformaları içinde ve zaferi işaretleri ile Habur'dan geçtiklerini, mahkemelerin ayaklarına gidip beraatlarını verdiklerini gördük. Bu görünendi. Ama işin görünmeyeni ortaya çıktı. Görünmeyen bundan çok daha tehlikeliymiş. Yani psikolojik üstünlüğü kaybetmeyi çok önemli buluyorum. Artık şehitlerimizin sayısını bile ay, ay takip edemez hale geldik.''

Terörü önlemenin birçok yöntemi olduğunu bunlardan birinin kara harekatı olduğunu kaydeden Zeybek, terörün psikolojik üstünlüğünün kesilmesi gerektiğini bildirdi.

Terörü desteklemek, teröre cesaret verici konuşmalar yapmanın hiçbir şekilde düşünce özgürlüğü olmadığını belirten Zeybek, açıklamasının devamında şöyle dedi:

''O terör birikiminin unsurlarından birisidir. Dolayısıyla PKK'yı öven, eski marksist, şimdi liberal birtakım yazarlara müsamaha, teröre destektir. Terörün yan kuruluşu olduğu apaçık belli olan siyasi partiye gösterilen müsamaha teröre destektir. Onun için devlet yasalar içerisinde kalarak terör örgütünün üzerine çökmeli, terör örgütünü her alanda bitirmelidir.

Bir taraftan da birtakım tuzu kuru adamlar, gazetelerin televizyonların köşesine kurulmuşlar, patronlarından büyük paralar alarak terör örgütünün propagandasını yapıyorlar. Bunlara gösterilen müsamaha devam ettiği müddetçe terör örgütü üstünlüğü koruyacaktır. Dolayısıyla, terör örgütü yandaşlarına, meddahlarına, PKK perestlere çok yönlü bir hareket yapılmalıdır. Bu ülkede PKK severler var. Birtakım yazarlar çıkıyor, PKK'yı seviyor. Böyle bir şey olur mu  Terörü övmek fikir özgürlüğü değildir. O teröristin başka bir çeşididir. Teröristi övdüğün zaman, terörist örgüte eleman sağlama imkanı sağlıyorsun. Meselenin üzerine çok yönlü gitmek lazım.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler