YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan'dan Koray Çalışkan'a soğuk duş!
CHP Eski PM Üyesi ve siyasetçi yazar Savcı Sayan, Koray Çalışkan'ın Twitter'de kendisi için attığı twite cevap verdi. Sayan, "Koray Çalışkan AK Parti'nin miting fotoğrafını CHP'nin mitingi diye tweetledi kimin mantıksız olduğunu görüyoruz" dedi.
Savcı Sayan'dan Koray Çalışkan'a soğuk duş!
16 Nisan 2015 / 05:30 Güncelleme: 16 Nisan 2015 / 08:18

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'ın moderatörlüğünde gerçekleşen A Politik programına konuk olan Savcı Sayan Papa'nın soykırım açıklaması sonrası Başbakanlık Başdanışmanı Etyen Mahçupyan'ın konuya ilişkin görüşlerini beğenmediğini söyledi. Savcı Sayan ayrıca kendi twitine karşılık veren Koray Çalışkan'a da cevap verdi.

İşte Savcı Sayan'ın açıklamalarından satır başları:

Bu karar tavsiye niteliğindedir herhangi bir yaptırımı yoktur

"Avrupa Parlamentosu'nun aldığı kararın uluslararası hukukta bir karşılığı olmadığı için  Türkiye'ye karşı bir yaptırımı yok. Bu sadece bir tavsiye kararı ve bu kararlar bizim orada Brüksel'de ki Daimi Temsilciliğimize götürülüyor. O da bu zarfı kabul etmiyor. Dolayısıyla bunun hukuki bir tarafı ve geçerliliği yok. Ancak Türkiye bu kararla abluka altına alınmak isteniyor. Yalnızlaştırılmak isteniyor. Türkiye'ye PKK üzerinden saldırıyorlar, paralel yapı üzerinden saldırıyorlar, mezhepçilik noktasından bir algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Bana göre bu taraftan bakmak lazım. O yüzden ben her zaman 2015 seçimlerine vurgu yapmak gereği duyuyorum."

Etyen Mahçupyan'ın açıklamalarını beğenmedim

"Bugün partinin aday tanıtım toplantısında  Markar Esayan ile beraberdik. Hatta ben takıldım dedim ki, "Ben Müslüman Sayan'ım sen Ermeni Sayan'sın..." O 'E' harfini de Ermeni diye fişlemişler seni o yüzden koymuşlar dedim. Böyle birbirimize takıldık. O da dedi ki, bence senin 'E'yi silmişler. Böyle hoş bir tartışmamız oldu. Biz aynı partiden adayız, aynı haklara sahibiz biz birbirimiz ile kavga etmek istemiyoruz. Eski olayları deşmek istemiyoruz. Bir savaş varsa her iki tarafta da hata vardır. Orada birbirimizi öldürmüşüz. Bakın benim dedem Ermeni cephesinin önemli komutanlarından. Benim dedemin hanımını Ermeniler götürmüş. Böyle acı şeyler olmuştur. Karşılıklı birbirimizi vurmuşuz, öldürmüşüz. Ama burada bir soykırım yok ki. Kürtler ve Ermeniler var. Orada Türkler bile yok. Şimdi bazıları yanlış anlıyor. Doğu ve Güneydoğu'da Ermeniler ile yapılan savaşlarda Türk yok ki. Hamidiye Alayları var. Hamidiye Alayları'nın yüzde doksanı Kürtlerden oluşuyor. Kürtler neden Ermenilere soykırım uygulasın ki? Orada Ruslar vardı o dönem."

"Ben Mahçupyan'ın bu açıklamalarını beğenmedim. Siz bunu yapacağınıza, acı olaylar olmuştur. Gerekirse tarihçiler bunu tartışsın. Arşivleri karşılıklı açalım demeniz lazım. Bakın burada bir tuzak var. Yani tamam Etyen Mahçupyan belki o anlamda yazmamış. Ama Türkiye çıkıp ben soykırımı kabul ediyorum dediği andan itibaren Türkiye bütçesini boşaltsa tazminatlarla baş edemez. Böyle bir şey yok ki,. Türkiye çıkıp dese soykırım bu yüzleşme değildir ve üstü daha sonra örtülmez. Soykırım varsa benim dedemi kim öldürdü?"

Koray Çalışkan'a mantıksız cevabı

"Koray Çalışkan Twitter'dan beni takip ediyor. Beni tanımıyorsa neden takip ediyor. Koray Çalışkan'ın mantıksız olduğunu gösteren en iyi örnek, kendisi AK Parti'nin miting fotoğrafını CHP'nin miting fotoğrafı diye tweetledi. Yani kimin çok daha mantıksız olduğunu görüyoruz. Ben burada şunu söylemek istiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Kılıçdaroğlu'ndan kurtulmalı. Yani beni ilgilendirmezde onlar açısından söylüyorum."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

14:01
 // MUHAFIZ
Neden AP; Bosna Hersek'te sırpların Müslümanlara yaptığı KATLİAMI veya Ermenilerin yaptığı HOCAALİ KATLİAMINI yada fransız'ların 1956-1962 yılları arasında 2 milyona yakın insanı vahşice öldürerek yaptığı CEZAYİR KATLİAMINI KONUŞMAZ???!!!...
16 Nisan 2015 14:01
12:21
 // bulut
Helal olsun savcı sayana...
16 Nisan 2015 12:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler