YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan'dan gündeme bomba gibi düşecek iddialar!
CHP Eski PM Üyesi ve siyasetçi yazar Savcı Sayan, Ertuğrul Özkök'ün Trabzon'da yaşanan olayları kimin yaptığını çok iyi bildiğini söyledi. Sayan ayrıca Selahattin Demirtaş'ın din dersi açıklamasını yapmamak için iki hafta direndiğini belirtti.
Savcı Sayan'dan gündeme bomba gibi düşecek iddialar!
07 Nisan 2015 / 08:23 Güncelleme: 07 Nisan 2015 / 09:14

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'ın moderatörlüğünde gerçekleşen A Politik programına konuk olan Savcı Sayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun emeklilere noter tasdikli verdiği vaati değerlendirdi ve asılsız olduğunu söyledi Sayan, Kılıçdaroğlu'nun geçmişte yaptığı icraatları ve emeklilerle ilgili açıklamalarını gazete arşivlerinden örneklerle açıkladı.

İşte Savcı Sayan'ın konuşmasından satır başları:

Fenerbahçe'ye yapılan saldırı münferit bir olay mı? Yoksa bir kaos saldırısı mı?

"Münferit bir olay olarak görebilmek için kör olmak lazım. Bütün bu devam eden komploların, suikastların, oyunların devamıdır. 33 askerimiz Bingöl'de şehit edilmişti. Böyle bir olaydır. Türkiye'de ne zaman barış olursa, ne zaman Türkler ve Kürtlerin kavgası bitme noktasına geliyorsa, birileri bir şeyler yapıyor. Birileri amaçlarına ulaşmak için bütün yolları kendilerine göre haklı yol olarak görüyorlar. Dolayısıyla Trabzon'daki olayı basit bir olay olarak görürsek fotoğrafın büyüğünü kaçırmış oluruz."

"Trabzon'un eylem için seçilmesi manidardır"

"Biliyorsunuz Trabzon bu konularda hassas ve duruşu dik. Bakın Hrant Dink olayında Trabzon üzerinden gidiyor. Orada bildiri dağıtıp saldırıya uğrayan HDP'liler oluyor. Savcıyı öldüren teröristin babası cenazeye almak için havaalanına gitmek istediğinde orada dövülmeye çalışılıyor. Trabzon bir yer olarak seçiliyor. Oradaki insanlar üzerinden Türkiye değişik bir oyuna doğru götürülmek isteniyor. Onun için, hiç kimse kusura bakmasın. Trabzon gibi hassas ve milliyetçiliğin, yurtseverliğin yoğun olduğu bir yerde böyle olayların başlaması Türkiye'ye karıştırmak üzere insanların hala çalıştığını gösterir."

"Ertuğrul Özkök Trabzon'daki olayları kimin yaptığını çok iyi biliyor"

"Ertuğrul Özkök Trabzon'daki olayları kimin yaptığını çok iyi biliyor. Eğer terör dalgası başlıyor, başlayacak diye yazı yazıyorsa, Ertuğrul Özkök'e sorun o olayın devamını bilir. O yüzden Fenerbahçe dik durmalı ve çıkıp maçlarını oynamalıdır. Çünkü onların belki de amacı bu ligi alt üst ederek taraftarı sokağa dökmek. Fenerbahçe bu oyunun bir parçası olmamalıdır."

"Ertuğrul Özkök'ün dedeleri düşman askerlerinin atlarına arpa taşıyordu"

"Bakın bir araştırma yapalım. Buradan açık çağrı yapıyorum. Ben bir Kürdüm Anadolu Kürdüyüm. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan gurur ve şeref duyan ve devletinin bekası için canını ve namusunu verebilecek kadar ülkesine bağlı olarak bir insan olarak söyleyeyim, bu işte 'Türkiye Türklerindir' biz Türkiye'yi çok seviyoruz diyen Ertuğrul Özkök'ün dedelerini araştırsınlar benim de dedelerimi araştırsınlar. Benim dedelerim düşmanlarla çatışırken muhtemel bir doğruluk payı vardır. Ertuğrul Özkök'ün dedeleri düşman askerlerinin atlarına arpa taşıyordu. Bak bunu araştırsınlar."

"Demirtaş 'Din derslerini kaldıralım' dememek için iki hafta direndi"

"Bak ben  özel bir bilgi paylaşıyorum. Bakın Selahattin Demirtaş çıktı dedi ki, "Zorunlu din dersleri kaldırılsın." Bak Kürtler çok dindardır biliyor musun. Kürtlerin böyle bir özelliği vardır. Tarihte de görülmüştür. Selahattin Demirtaş bunu söylememek için, "Daha erkendir sonra söyleyelim" dedi ama kimse inanmadı. O konuşmaları hazırlayan merkez, "Hayır sen bu söylemi kullanacaksın. Alevi yurttaşlar için, diğerleri için..." falan. Selahattin Demirtaş bunları söylemek zorunda kaldı. Ama çok direndi bunu söylememek için iki hafta direndi. Bak bir iddia ortaya atıyorum. Öyle değilse çıksın desin ki hayır böyle bir şey yok desin. Ona dediler ki, sen böyle diyeceksin, konuşacaksın. O da dedi ki, "Taban rahatsız olur. Kürtler rahatsız olur. Ama bunu reddettiler. Onun için Selahattin Demirtaş'ın söylemleri kendi söylemleri değildir."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

Savci Bey
 // uykucu
Agzina, aklina saglik omrune bereket. Ertugrul'un dedesinin dusman atlarina arpa tasimasi Ertugrul'un bu Turk/Islam dusmani tavrini izaha yetmiyor. Arpa tasimanin otesine bakmak lazim....
07 Nisan 2015 Salı 12:52
Davut Ağgez; sus.!!!
 // Abdullah
Davut Ağgez;
Sayan menfaati için söylüyor bunları diyorsan onu tanımıyorsun o halde sus.!!! Her konuya da maydanoz olma. Chp bu ülkeye 90 senedir ne yapmıştır kamalizmden başka???...
07 Nisan 2015 Salı 12:14
ali
 // //
çok önemli tespitler. dostumuzu düşmanımızı daha iyi tanıyoruz sayende....
07 Nisan 2015 Salı 09:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler