YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan'dan çok sert dokunulmazlık açıklaması
CHP Eski MYK üyesi Savcı Sayan, HDP'lilerin dokunulmazlıkların kaldırılması konusundaki tutumuna şaşırdığını belirterek, HDP'li vekillere, "Yıkmak istediğiniz devletin dokunulmazlığına neden ihtiyaç duyuyorsunuz?" sorusunu yöneltti.
Savcı Sayan'dan çok sert dokunulmazlık açıklaması
29 Nisan 2016 / 04:55 Güncelleme: 29 Nisan 2016 / 08:41

CHP Eski MYK üyesi Savcı Sayan, Kanal A'da yayınlanan, Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu 'İşte Haber' programına konuk oldu. Sayan, dokunulmazlıkların kaldırılması konusuna HDP ve CHP'nin muhalefetini sert bir dille eleştirdi.

YIKMAK İSTEDİĞİN DEVLETİN MECLİSİNDE NE İŞİN VAR?

HDP'nin dokunulmazlıkların kaldırılması konusundaki tavrına şaşırdığını belirten Sayan, "Dokunulmazlıkların kaldırılmasından neden bu kadar korkuyorlar? Siz Türkiye'ye dokunuyorsunuz, Silopi'ye dokunuyorsunuz, Sur'a dokunuyorsunuz, Cizre'ye dokunuyorsunuz, vatandaşın evine, mahremine dokunuyorsunuz, neden bu kadar korkuyorsunuz?

Bırakın o zırhı siz de atın. Diyarbakır'daki vatandaştan daha tatlı değil canınız. Bırakın oraya gidin yargılanın, biz suçsuzuz deyin ne olacak? Bu telaş niye? Hem siz yıkmak istediğiniz devletin dokunulmazlığına neden ihtiyaç duyuyorsunuz?

Yani ben bir devleti yıkmak istiyorsam ve o devletin dokunulmazlık zırhını istiyorsam bu benim acizliğimi gösterir. Yıkmak istediğin devletin meclisinde ne işin var?

Neden sen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartını taşıyorsun? Neden TBMM'de bulunup maaş alıyorsun? Alma kardeşim...

Hem sen Diyarbakır'da şurada, burada vatandaşın malını yok etmişsin bir de geliyorsun paşalar gibi VIP'ten  faydalanıyorsun maaş kartın cebinde, 32 dişini de mecliste porselenden yaptırıyorsun, o porselen dişlerle de Türkiye'yi ısırmanın bir mantığı yok.

CHP FASON ÇALIŞIYOR, ÖZ POLİTİKASI YOK

CHP'nin dokunulmazlıkların kaldırılması karşısındaki tutumunu da değerlendiren Sayan, CHP'nin içinin dizayn edildiğini, CHP'nin gayrı milli hale getirildiğini söyledi.

Sayan, "CHP, bugün Türkiye Cumhuriyeti devletine yardım edeceğine, tam bunları kapatmak için özel görevlendirilmiş uluslararası güçlerin distribütörlüğünü  yapıyor.

CHP fason çalışıyor, kendi öz politikaları yok. Dışarıdan birisi CHP'ye bir kalıp gönderiyor, CHP o kalıba göre dikim yapıyor" dedi.

CHP İÇERİSİNDEKİ 'HALK' KELİMESİ ANLAMSIZ HALE GELDİ

Sayan, "CHP'nin içerisindeki 'halk' kelimesi artık anlamsız hale gelmiştir. CHP değildir artık. Hangi devletin Cumhuriyeti'ni temsil ediyor ondan da kuşkuluyum. Parti de olabilir ama 'Halk Partisi' değildir.

CHP kimseyi kandırmasın. Tamamen bir proje şeklinde yönetim organize edilmiş, o projeyi uygulamaya koymak için canla başla çalışıyorlar.

Zaten dikiş de tutmuyor. Kılıçdaroğlu geldiğinden beri 300 tane yönetici değişti. Artık CHP, CHP olmaktan çıkmıştır. Kemal Bey oraya özel görevlendirilmiştir, görevini yerine getiriyor.

CHP'nin Cumhuriyeti ile şimdiki Cumhuriyet birbirine çok benziyor. İkisi de aleyhte çalışıyor ve Cumhuriyet'i de kılıf olarak kullanıyor.

ALTERNATİF 23 NİSAN RESEPSİYONU

Sayan, 'Alternatif 23 Nisan Resepsiyonu' hakkında şunları söyledi: "Alternatif demeleri hoşuma gitti çünkü paralel devletin temsilcileri dediler. Bir baktım şöyle, Türkiye'yi yıkmak isteyen hendekçi Figen, 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' resepsiyonuna katılmış. Eğer  egemenlik kayıtsız şartsız milletinse hendekler de neyin nesi? Yıkmak istediğin devletin egemenliğini neden savunuyorsun?

Bir baktık hendekçi Figen, TIR'cı Can, Esed'ci Şener, Rambo Kemal ve Milliyetçiyim, Bahçeli'den kurtaracağım MHP'yi diyen Sinan Oğan... Kim getirdi sizi bir araya? Hangi marşla geldiniz, hangi marşla gidiyorsunuz?

HOCA'DA BİZİM, REİS'TE BİZİM

"AK Parti'nin arasına nifak sokmaya çalışıyorlar. 'Hoca'yı mı tutuyorsun, Reis'i mi tutuyorsun?' diyorlar.  Biz ikisini de tutuyoruz. Hoca'da bizim Reis'te bizim!

Hoca iyi yetişmiş bir devlet adamıdır, Reis'te iyi, güçlü bir liderdir, bir Cumhurbaşkanı'dır. Reis, tespihin imamesidir, AK Parti'deki siyasetçiler de tespihin taneleridir. İmameyi koparırlarsa taneler darmadağın olur.

Kimse bu partiye 'Hoca'cı, 'Reis'ci nifakını sokmaya çalışmasın. Reis'ten önce Hoca'dan önce bu parti büyük bir kurumdur.

Bu ülkede iktidar sorunu yoktur, muhalefet sorunu vardır, gayrı milli medya sorunu vardır, çukur aydınları sorunu vardır, Türkiye'nin içinde büyüp, Türkiye'ye düşmanlık edenlerin sorunu vardır. Onun dışında AK Parti dimdik ayaktadır."

KANALAHABER.COM/ ÖZEL İÇERİK

 

Savcı Sayan'a kulak verin
 // Seyirci
Savcı Sayan bu ülkenin yetiştirdiği ender politikacılardandır. Doğulu kimliği, insan duyarlılığı, ülke sevgisi, keskin zekası ve cesareti ile önemli bir kişiliktir. Bütün programlarını izler ve takdir ederim....
29 Nisan 2016 Cuma 16:41
mükemmel analiz.
 // muammer bekaroğlu
Bunların içinde vatan hainliği tesbit edildiğinde derhal vatandaşlıktan çıkartılarak kimler adına çalışıyorlarsa o ülkelere bunları gönderelim birazda oraları karıştırsınlar,sonrada türkiyede insan hakkı yok diyen ülkeler gibi yapalım cezaevlerini şimdikigibi değil....
29 Nisan 2016 Cuma 14:55
1
 // 1
E banada verse meclis bende isterim veren oluyo ki dokunulmazlığı alan var onlara bahane bulacağımıza kendimizi duzeltelim. .....
29 Nisan 2016 09:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler