YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan'dan cenaze rantçılarına sert tepki!
Siyasetçi-Yazar Savcı Sayan Ankara'daki terör saldırısının ardından hayatını kaybedenlerin cenazesine katılıp rant elde etmeye çalışanlara sert çıktı.
Savcı Sayan'dan cenaze rantçılarına sert tepki!
15 Ekim 2015 / 08:18 Güncelleme: 15 Ekim 2015 / 08:20

Kanal A ekranlarında Mehmet Toprak'ın hazırlayıp sunduğu A Politik programına konuk olan Savcı Sayan, Ankara'da geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleşen terör saldırısı sonra cenazeler üzerinden rant elde etmek isteyenleri yerden yere vurdu.

İşte Savcı Sayan'ı o açıklaması:

"Millet 97 canın derdine düşmemiş, AK Parti ne kadar oy kaybedecek onu düşünmeye başlamış"

" O 97 canın hepsine ben üzüldüm. Kim olursa olsun aşırı bir şekilde üzüldüm. Kimin olduğunu da bilmemize gerek yok. Neticede biz, Filistin'de ölen çocuğun kim olduğunu biliyor muyuz? Filistin'de ölen çocuğun ailesini tanıyor muyuz? Annesini, babasını tanıyor muyuz? Ama bizim inancımız gereği, vicdanımız gereği, terörden zarar gören kim olursa olsun... Belki de en masumane şekilde gelip belki de barış mitingini yapmak isteyen insanların üzerine bombaların yağması. Bomba parçaları ile birlikte insan uzuvlarının da havada uçuşmasını kabul edecek hiç bir vicdanı ben tanımıyorum. Fakat biz diyoruz ki, 'Bu insanların kanı üzerine siyaset yapmayın.' Biz öyle deyince onlar bize diyorlar ki, 'Siz insanların kanı üzerinden siyaset yapıp oy topluyorsunuz. Şimdi biz mi topluyoruz? Yoksa siz mi topluyorsunuz? Biz üzülüyoruz, ağlıyoruz."

"Kim yaptıysa Allah belasını versin diyoruz. Ya bırakın rahat bir şekilde mezarında uyusun. Cenaze töreni rahatça yapılsın. Bugün bazen kulak misafiri oluyorum. Yolda yürürken ya da oturduğumuz topluluklar arasında falan. Ya millet 97 canın derdine düşmemiş, AK Parti ne kadar oy kaybedecek onu düşünmeye başlamış. Bunlar çok ayıp şeylerdir. Eğer AK Parti bu cenazeler üzerinden oy kazanacaksa haram olsun. Eğer böyle bir düşünce varsa, bu düşünceyi paylaşanlara da yazıklar olsun. Ama ben görüyorum ki bu işten rant elde etmek isteyen bir grup vardır. Ben inancım gereği o tabutumu taşımak istiyorum. Senin zaten gelip ideolojik anlamda, o cenazeye yaklaşımın bile senin bu cenaze üzerinde rant elde etmek istediğini apaçık ortaya koyar. Cenazede rant olur mu ya hu?"

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler