YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan'dan çarpıcı Özal anısı
AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Savcı Sayan, Kanal A'da konuk olduğu programda Turgut Özal ile yaşadığı ilginç diyaloğu açıkladı.
Savcı Sayan'dan çarpıcı Özal anısı
07 Mayıs 2015 / 08:12 Güncelleme: 07 Mayıs 2015 / 08:12

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'ın moderatörlüğünde gerçekleşen A Politik programına konuk olan Savcı Sayan, öğrencilik yıllarında Turgut Özal'ın okuduğu üniversiteye yaptığı ziyarette yaşadığı bir diyaloğu açıkladı.

İşte Savcı Sayan'ın yaptığı o diyalog açıklaması:

"Üniversite öğrencisiydim Turgut Özal bizim üniversiteye geldi. Dedi ki, "Ben Hakkari'den geldim. Hakkari'yi gördüm. Diyarbakır'ı gördüm. Böyle şeyler söylüyor. Ben ayağa fırladım kürsüye gittim.  Anlattığım olay 1988'de gerçekleşiyor. Efendim dedim siz Hakkari'yi görmemişsiniz. Dedi ki, "Bu gençler böyledir." Dedim efendim izah edeyim.

Siz Diyarbakır'a gittiniz. Sizi helikopter alıp Hakkari Valiliğin'e götürdü. Siz gitmeden önce bütün duvarlar boyandı. İlkokul öğrencileri ellerinde bayraklar oraya dizildi. Oradaki eşraf geldi arka mahallede ölenlerden hiç kimse gelmedi. Size ikram edilen, pastalar, börekler, çörekler onlarda Diyarbakır'dan getirildi.  Siz orada konuştunuz üç beş tane adam ayarlanmış adam size övgüler dizdi.

Hakkari'yi gördüm demek için orada bir köyde 3 gün yaşayacaksınız. Sonra bir yakınınız hastalanacak. Kızaklarla yol kenarına götüreceksiniz. Sonra onu kamyon kasasında hastaneye götüreceksiniz. Hastanede doktor ve sağlık personeli olmadığı için basit bir bağırsak düğümlenmesi ya da apandisit nedeni ile yakınınız ölecek. Ondan sonra gelin deyin ki Hakkari'yi gördüm. Ben de size bir genç olarak alkış tutayım."

 

KANALAHABER / ÖZELİÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler