YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan'dan çarpıcı MHP iddiası!
Siyasetçi-Yazar Savcı Sayan MHP'nin böyle devam etmesi halinde ve mızıkçılık yapması durumunda erken seçimde barajın altında kalacağını iddia etti.
Savcı Sayan'dan çarpıcı MHP iddiası!
09 Temmuz 2015 / 10:22 Güncelleme: 09 Temmuz 2015 / 18:48

Kanal A ekranlarında Mehmet Toprak'ın konuğu olan Siyasetçi-Yazar Savcı Sayan'dan çarpıcı bir MHP değerlendirmesi geldi.

İşte Sayan'ın MHP'ye ilişkin o değerlendirmesi:

"Eğer halk bilseydi ki bunlar böyle yapacak. Koalisyon kurmayacak. Ülke böyle gün be gün ekonomisi anlamında, dış ilişkileri anlamında sıkıntılı olduğu bu dönemde Türkiye böyle hükümetsiz kalacak. Vatandaşlar böyle bir şeyi kafalarından geçirmiş olsalardı inanın hepsi AK Parti'ye oy verirdi. Yapılacak bir erken seçimde AK Parti tek başına iktidar olur. Boşu boşuna kendilerini kandırıyorlar ve yoruyorlar. MHP belki de barajın altında kalacak. Bak iddia ediyorum. Böyle devam ederse ben hükümet kurmuyorum deyip mızıkçılık yaparsa, yüzde 13 alan partiyi tanımazsa, ya hu o partiyi tanımıyorsun dönüp CHP'ye Ekmeleddin İhsanoğlu'na oy vermedin diye tepki gösteriyorsun. O destek verse bile yetmiyor ki. O zaman HDP destek verecekti siz Meclis Başkanını seçecektiniz. Bu çelişkilerin yaşandığı bir ortamda bunlardan koalisyon beklemek biraz saflık olur.",

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler