YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan'dan çarpıcı hükümet analizi
CHP Eski PM Üyesi Savcı Sayan CHP içinde rahatsız olan 30-40 milletvekilinin AK Parti'ye destek vereceğini söyledi ve iddialarını yeniledi. Sayan, Gürsel Tekin'in milletvekillerini engellediğini iddia etti.
Savcı Sayan'dan çarpıcı hükümet analizi
17 Haziran 2015 / 20:24 Güncelleme: 17 Haziran 2015 / 20:41

CHP'li vekillerle ilgili bu açıklamasından sonra Gürsel Tekin'in rahatsız olduğuna dikkat çeken Sayan, "Gürsel Tekin bunu engellemek için yurtsever vekilleri zan altında bırakmak istedi" dedi.

Rahatsızlık duyan vekiller var

CHP içindeki 30-40 kişinin bugün rahtsız olduğunu, ‘Eğer Cumhuriyet Halk Partisi diretirse, koalisyonu zora sokarsa, ülkenin menfaatine olmayan bir süreç başlarsa biz rahatsızlığımızı dile getireceğiz. Gerekirse ayrılıp DSP mi başka parti mi yeni bir grup kurarak biz AK Parti ile koalisyon yapacağız dolayısıyla bu ülkeyi bu sıkıntıdan kurtaracağız, bu bizim yurtseverlik duygumuzdur.’

Gürsel Tekin engellemek istedi

Bundan dolayı bazı çalışmalar vardı ben de öğrendim ve öyle söyledim.Bunu duyan Gürsel Tekin ve arkadaşları hemen önünü kesmek için, milletvekili transferleri olacak, paralar Katar’dan geliyor, başka yerden geliyor . Bu yurtseverlik duygusuyla hareket eden arkadaşları zan altında bırakmak için, önlerini almak için böyle bir girişimde bulundular bizim bu açıklamamızdan sonra.

 

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler