YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan o partiden milletvekili adayı olacak
Kanal A'da yayınlanan A Politik programına konuk olan Gazeteci Süleyman Özışık, CHP Eski MYK Üyesi Savcı Sayan'ın 2015 seçimlerinde AK Parti'den Ağrı birinci sıra adayı olacağını söyledi.
Savcı Sayan o partiden milletvekili adayı olacak
27 Ocak 2015 / 09:10 Güncelleme: 27 Ocak 2015 / 10:52

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'ın moderatörlüğünde gerçekleşen A Politik programının konuğu Gazeteci Yazar Süleyman Özışık CHP Eski MYK Üyesi Savcı Sayan ile ilgili çarpıcı bir iddia öne sürdü.

Özışık Savcı Sayan'ın 2015 seçimlerinde AK Parti'den Ağrı birinci sıra adayı olarak milletvekili adayı gösterileceğini belirtti.

İşte Süleyman Özışık'ın konuşmasında öne çıkan kısımlar:

"Ben hiçbir zaman bir siyasetçiye halkın, "Siz neden CHP'desiniz neden bizim partimize geçeceksiniz?" dediğini ve bu kadar yüklendiğine şahit olmadım. Savcı Sayan'ın artık TV'lerde bir yorumcu olarak analiz yapan bir siyasetçi olarak bulunması misyonunu Savcı Sayan artık tamamladı diye düşünüyorum.

Yine siyasetçi olarak Hakan Şükür gibi Maraton programlarına gidip parayı kırmaz yine gelir başımızın üzerinde yeri olur. Her zaman gelir halkın değerlerini savunur. Ama milletin içinde olup milletin hizmetinde bulunması adına Savcı Sayan'ın artık en çok hizmeti verebileceği en çok tabanın istediği, kesim olan AK Parti'den aday olması daha doğrusu aday gösterilmesi bundan da doğrusu davet alması gerektiğini inanıyorum.

Bir şeyi paylaşayım Allah yanıltmaz inşallah. Bana gelen istihbaratlara göre Savcı Bey Ağrı birinci sıradan aday gösterilecek deniyor. Ben bu konularda yanılmam. AK Parti'den çıkar 250 milletvekili kimse bu davayı onun kadar savunmamıştır."

HDP'nin iki senaryosu var

"Birinci şıkka bakacak olursak, HDP barajı geçemezse 35 milletvekilinin AK Parti'ye geçecek ve yeni Anayasa'nın yapılması için yeterli milletvekili sayısı yakalanacak. Bir diğer ise beni rahatsız ediyor. HDP barajı aşamazsa, bunu "bizi Meclis'e bile almıyorlar" diyerek kullanacak ve bölgede kendi meclisini kurarak ortamı iyice gerecek ve barış sürecini provoke ederek sekteye uğratmaya çalışacak. Demirtaş Cumhurbaşkanlığı seçiminde inşa ettiği binayı kendi eliyle yıktı. Hiç kimse HDP'ye bu kadar zarar veremezdi."

AK Parti yüzde 50 üzerinde oy alabilir

"2015 seçimleri bütün seçimlerin anası olarak görüldüğü için AK Parti yüzde 50'lerin çok üzerinde oy alabilir ve CHP ise ilk defa yüzde 17'lere düşerse hiç kimse şaşırmasın."

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

07:31
 // M.N.A.
Sayin savcı beyi sabırsızlıkla bekliyoruz ülkemize hayırlı olsun...
28 Ocak 2015 07:31
16:46
 // mustafa
akp nin adam gibi muhalefete ihtiyaci var. Bu İş tek kişiye kalmış. parti içinde ana muhalefet merkezi oluşturursa güzel olur....
27 Ocak 2015 16:46
Turgay Güler kazandı, aferin...
 // Abdullah
Turgay Güler kazandı, aferin......
27 Ocak 2015 Salı 13:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler