YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan: CHP paralel örgütle görüştü
CHP PM eski Üyesi Savcı Sayan, "CHP’liler 17-25 Aralık operasyonlarından sonra Erdoğan kaçacak, Kılıçdaroğlu Başbakan olacak diye hesap yapıyorlardı. Kaynağım çok sağlam, ben kimseye iftara atmıyorum" dedi.
Savcı Sayan: CHP paralel örgütle görüştü
01 Şubat 2016 / 07:00 Güncelleme: 01 Şubat 2016 / 08:06

A Haber'de yayınlanan Arka Plan programına konuk olan CHP PM eski Üyesi Savcı Sayan önemli açıklamalarda bulundu.

Sayan "CHP’liler 17-25 Aralık operasyonlarından sonra Erdoğan kaçacak, Kılıçdaroğlu Başbakan olacak diye hesap yapıyorlardı. Kaynağım çok sağlam, ben kimseye iftara atmıyorum" dedi.

"KASETLERDEN HABERDARDIK"

Kemal Kılıçdaroğlu bir heyetle Amerika'ya gidiyor kasım ayında, 17-25 Aralık'tan önce. Hakan Aygün de var o gezide. Döndüklerinde eski genel başkan yardımcılarından birisi Gürsel Tekin ve Ateş Ünal Erzen'e diyor ki, 'Ağabey ben bir şeye şahit oldum.' İsmini de söyleyeyim, Umut Oran.

Bugün Umut Oran beni aradı dedi ki, 'Ben heyette yoktum, öyle bir şey söylemedim' ama ben Ateş Ünal Erzen'i aradım dedi ki, söylemiş. Benim kaynağım çok sağlam, birinci ağızdan duydum.

Ateş Ünal Erzen'e diyor ki o genel başkan yardımcısı, 'Biz Amerika'ya gittik, bu kasetlerden haberdardık' yani bunları orada görmüşler herhalde 17-25 Aralık… Paralel örgütle Cumhurbaşkanı'nın dışında kimse mücadele etmiyor. 

"AMACI CUMHURBAŞKANI'NI KAÇIRMAK"

CHP'liler Amerika'ya gezi düzenliyor, orada paralel örgüt mensuplarıyla görüşüyorlar. Bütün o dökümanlar, neler yapacakları hepsi sunuluyor, brifing veriliyor. Bunlar Türkiye'ye döndüklerinde iktidar hevesi ile dönüyorlar çünkü onlara orada demişler ki 'Sizi iktidar yapacağız, bu dosyalar açıklandıktan sonra, 17-25 Aralık ile iktidar düşecek, Recep Tayyip Erdoğan kaçacak, sizi iktidar yapacağız' demişler. Yalnız kaynağım sağlamdır, kimseye iftira atmam. 

 // Hsmn
K K. Bu cocuk gibi her seye kolay inanıyor.zaten Türkiye'de demokratik yollardan kazanması mümkün değil.kim hiyar diyor kk pesine koşuyor...bitmiş bir adam...aklı sulanmış...
01 Şubat 2016 12:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler