YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Savaşın olduğu yerde olimpiyat olmaz"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olimpiyatlarla ilgili açıklama yaptı. Olimpiyat açıklamalarından sözü Başbakan Erdoğan'a getiren Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi.
"Savaşın olduğu yerde olimpiyat olmaz"
08 Eylül 2013 / 12:50 Güncelleme: 08 Eylül 2013 / 16:47

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan açıklamalar yaptı. Erdoğan'ın "Suriye'ye yapılacak operasyonda her türlü koalisyona hazırız" sözünü eleştiren Kılıçdaroğlu, bu cümlenin hiç bir ahlaki tarafı olmadığını söyledi.  

"3 büyük imparatorluğa başkentlik yapmış bir İstanbul'a olimpiyat yakışır"

Olimpiyatlarla ilgili de açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Dün gece heyecanlı bir geceydi almayı umuyorduk herkeste büyük umut vardı, maalesef olmadı. Ama umudumuzu yitirmeyeceğiz. Olimpiyatlar muhakkak İstanbul'a gelecektir" dedi. Olimpiyat, barış dostuluk kardeşlik, centilmence yarışmaktır o yüzden olimpiyatlara çok ihtiyacımız var diyen Kılıçdaroğlu, Olimpiyattan söz ediyoruz ama olimpiyatların olmazsa olmazı vardır. Olimpiyat asla savaş demek değildir. Savaşın olduğu yerde olimpiyat olmaz" dedi.  

"Savaş cinayettir"

Atatürk'ün "Bir ulusun hayatı tehlikeye girmedikçe, savaş bir cinayettir" sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, savaşın son şans olduğunu ve size karşı, ülkenize karşı bir tehdit varsa savaşın kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekledi.  Bizim görevimiz bartışı savunmaktır diyen Kılıçdaroğlu, "Savaşa hayır demek barışa evet demektir" dedi. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler