YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sav'a etten duvar örüldü
Sav'a etten duvar örüldü
Sav'a etten duvar örüldü
27 Mayıs 2008 / 19:42 Güncelleme: 27 Mayıs 2008 / 00:00

CHP’nin iki numaralı ismi hacca gideceğini söyleyen yaşlı amcaya “Boşver paranı Araplar'a kaptırma, hem bakarsın Muhammed seni ordan bırakmaz” demişti. Her kesimden büyük tepki gören bu sözlerin ardından Önder Sav kayıplara karışmıştı. Yaklaşık 10 gündür süren saklambacın ardından Sav bugün CHP grup toplantısında ortaya çıktı..


Ahmet Sözcan Meclis’ten bildiriyor…


Gazeteciler Önder Sav’a Hac ve Hazreti Muhammed’le ilgili alaycı üslubuyla ilgili soru sormak için grup toplantı salonunun kapısında beklemeye başladı. Sav’ın toplantıya gelip gelmeyeceği belli değildi çünkü sorulara muhatap olmamak için geçen haftaki grup toplantısına da katılmamıştı. Gazetecilerin uzun süreli bekleyişi Genel Başkan Deniz Baykal’ın gelişiyle son buldu. Kameralar ve gazeteciler Baykal’ın konuşmasını çekmek için salona girdi. Baykal konuşmasına başladıktan hemen sonra Önder Sav da salona giriş yaptı. Sav gazetecileri atlatmak için Baykal’dan sonra gelmeyi tercih etmişti. Sav, ayrıca sorulardan kaçmak için gazetecilerin beklediği kapıdan değil, diğer kapıdan grup toplantısının yapıldığı salona girdi.


SAV’A ETTEN DUVAR ÖRÜLDÜ


CHP Genel Sekreteri Önder Sav gazetecilerin sorularından kurtulmak için “Baykal’dan sonra salona girme” taktiğini geliştirmişti ancak gazeteciler de ısrarlıydı. Bu kez de Sav’a toplantı sonrası soru sormayı denediler. Ancak Sav buna da hazırlıklıydı.. Partililer Sav’a mikrofon uzatılmasını engellemek için çevresinde adeta etten duvar ördü. Sav gazetecilerin sorularını da duymamazlıktan gelerek yanıtlamadı.. Sav çevresindeki etten duvarın gözetiminde meclis’ten ayrıldı..


HACCA GİTTİ ESPRİSİ YAPMIŞTI


Önder Sav’ın 10 gündür kameralara görünmemesi üzerine kulislerde umreye gitti esprileri yapılmaya başlanmıştı. Sav’ın grup toplantısında ortaya çıkmasıyla nerede olduğuna ilişkin belirsizlik de ortadan kalktı.


HABER: AHMET SÖZCAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler