YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül'ün ekibi okul bastı
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sarıgül bir skandala daha imza attı. Sarıgül'ün ekibi, basın açıklaması yapmak için bir okula 'zorla' girmek istedi. Okul yetkililerini itekleyip hakaret ettiler.
Sarıgül'ün ekibi okul bastı
27 Mart 2014 / 10:15 Güncelleme: 27 Mart 2014 / 10:21

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olan eski eşi Aylin Kotil'le birlikte, Beyoğlu Dolapdere'deki Beyoğlu Hüviyet Bekir İlköğretim Okulu'nun önünde dün eğitime yönelik projelerini açıkladı.

Sarıgül'ün okula gelemeden önce ise CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali Haydar Kahraman'ın başında bulunduğu CHP'liler bir skandala imza attı. CHP'liler, açıklamayı okul bahçesinde yapmak istediklerini ve kapıların açılmasını istedi. Ancak okul müdürü Yılmaz İpek buna izin vermedi. 

Müdür şikayetçi oldu

Okul Aile Birliği Başkanı Emrail Korkmaz, o sırada okulda bulunduklarını belirterek "Kapıda zorlama oldu. Müdür bey, valilik izni olmaksızın kimseyi içeriye alamayacağını söyledi.

İl başkan yardımcısı olduğunu söyleyen kişi ise müdür beye yönelik olarak 'Militanlık yapma, git otur koltuğuna' diye yanıt verdi. Benim üzerime de yürüdü ve itekledi. O sırada polis olduğunu iddia eden bir kişi kimliğini gösterdi ve valilik izni olduğunu söyledi. Ancak izni gösteremedi" dedi.

Olayın ardından İpek, kişisel haklarına hakaret edildiği gerekçesiyle şikâyetçi oldu. Veliler tarafından çekilen görüntüler, Beyoğlu İlçe Seçim Bürosu ve Güvenlik Şube Seçim Bürosu'na gönderildi. 

İşte o anlar:

misafir
 // yeni günes dogacak
bunular vatan hayin .chp yapacagi bukara millatin kanin enmek hersey ortada 1938 ve 2002 ye kadar ne yaptilar kafayi yediler artik sag sola satasmak millettim iyi düsünun kime oy vereceyin calisan kimse on her sey ortada *...... ...
27 Mart 2014 Perşembe 15:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler