YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül’ün destekçilerinden ilk isteği...
Sarıgül’ün destekçilerinden ilk isteği...
09 Kasım 2013 23:14
Sarıgül, "AK Parti’ye oy veren 4 kişiyi ikna edeceksiniz. Onlarla konuşacaksınız, onlara olayları anlatacaksınız. AK Parti’ye oy veren kardeşlerimiz bize oy vermeye hazır" dedi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "AK Parti’ye oy veren 4 kişiyi ikna edeceksiniz. Onlarla konuşacaksınız, onlara olayları anlatacaksınız. AK Parti’ye oy veren kardeşlerimiz bize oy vermeye hazır" dedi. Parti rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan alan Sarıgül, CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen’e destek vermek için Kocaeli’ye geldi. CHP Kocaeli İl Teşkilatı, Mustafa Sarıgül’ü karşılamak için il binasından Anıtpark’a kadar yürüdü. Binlerce kişi, alanda hazır bulunurken, izdiham nedeniyle Sarıgül, CHP il binasının önüne yaklaşık bir saatte gidebildi. Sarıgül burada, meşalelerle karşılandı. Yürüyüş Yolu’ndaki asırlık çınar ağaçları nedeniyle, otobüsün üstündeki korumalar ise zor anlar yaşadı.

"Görevimiz palalı genci ikna etmek"

Seçim otobüsünün üstünde Sefa Sirmen ile birlikte coşkulu kalabalığa seslenen Sarıgül, "Yaklaşan yerel seçimlerde bütün siyasi parti adaylarına başarılar diliyorum" dedi. Sarıgül, konuşmasında şunları ifade etti: "İstiyorum ki bu seçimler haktan yana olsun, hukuktan yana olsun, adalet duygusundan yana olsun. Sandıkta demokrasi kazansın. Şunu bilmenizi istiyorum, başkaları diyor ki; ’yüzde 50 benim gerisi ne yaparsa yapsın’. Başkaları diyor ki ’ya o yüzde 50 de sokağa çıkarsa ne yaparız’. O sokağa çıkarsa, palalı gençler sokağa çıkar, o palalılar sokağa çıkarsa Türkiye’de sıkıntı olur. Ama bilesiniz ki bizim görevimiz o palalı genci de ikna etmek, o palalı genci de ıslah etmek. Hangi kökenden, hangi mezhepten, hangi inançtan olursanız olun, şunu söyleyeceğiz; bu önemli aydayız, bu Muharrem ayındayız. Allah’ım tutmuş olduğunuz oruçları yüce katında kabul etsin. Sefa Sirmen başkanımız kaldığı yerden devam edecek, başkanımızın rütbe heyecanı yok hizmet heyecanı var. Bu seçim ve bu sandıklarda vereceğiniz her oyu adalet için kullanın. Her oyu hukuk için kullanın ve her oyu ötekisi olmayan bir Türkiye için kullanın."

"Bize oy vermeye hazırlar"

"Hükümette enerji düşüklüğü var" diyen Sarıgül, "Hükümette enerji düşüklüğü olduğu için ölüyü diriyi bıraktık, çocuklarımızın kaldığı yurtlara kadar girdik Allah’a şükür. Onun için Sefa Sirmen başkanla birlikte rakiplerimizi eleştirirken, nezaketi ve zarafeti hiçbir zaman elden bırakmayacağız. Bir iktidar için 15 yıl uzundur. 15 yılda iktidar yoruluyor, heyecanı kalmıyor ve gitme vakti geldiği zaman da heyecanlanıyor. Ona bağırıyorlar, buna çağırıyorlar ve Türkiye’yi sıkıntıya sokuyorlar. Bu nedenle tehlike yanımızdan geçerken seyirci olarak kalamayız. Sizden ricam şu; Kocaeli’de, İstanbul’da, Türkiye’nin her noktasında bir kardeşimden ricam, AK Parti’ye oy veren 4 kişiyi ikna edeceksiniz. Onlarla konuşacaksınız, onlara olayları anlatacaksınız. AK Parti’ye oy veren kardeşlerimiz bize oy vermeye hazır. Ama onlara kızarsanız, bağırırsanız, ’oyu siz verdiniz.’ ’Bak bir simit çay derken ne hallere düştük’ derseniz onlar bizden uzaklaşır. İkna edeceksiniz. Ya tozda dumanda kalırsınız ya da tozu dumana katarsanız" dedi.

Atatürk mesajı

Atatürk’ün ölüm yıl dönümü dolayısıyla da Sarıgül, "Bugün bütün dünyada 50 İslam ülkesi varsa, o 50 İslam ülkesi içerisinde demokrasiyle, barışla, özgürlükle, inançlara saygılı laiklikle yönetiliyorsak, bunu Mustafa Kemal Atatürk’ün almış olduğu cumhuriyete borçluyuz" dedi. Konuşmalarının ardından CHP ilçe binasına giden Sarıgül, burada yaptığı görüşmelerden sonra Kocaeli’den ayrıldı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler