YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül'ün adaylığı kesinleşti mi?
Sarıgül'ün adaylığı kesinleşti mi?
02 Ağustos 2013 01:23
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'den İstanbul Büyükşehir belediye başkan adaylığını kesinleştirdi.

Sarıgül'e yakın bir kaynak STAR'a yaptığı açıklamada, adaylık tartışmalarıyla ilgili son noktayı koyarak, "Sarıgül'ün kararı nettir, adaylığa hazır" dedi. CHP'de gözler, Eylül'de CHP'ye dönüş başvurusu yapması beklenen Sarıgül'e parti yönetiminin vereceği kararda olacak.

CHP'de merakla beklenen Sarıgül'ün adaylık düğümü çözüldü. Sarıgül'e yakın bir kaynak STAR'a yaptığı açıklamada, adaylık konusunda Sarıgül'ün kararını netleştirdiğini ve adaylığa hazır olduğunu belirterek, "Sarıgül'ün kararı nettir, adaylığa hazır. Sarıgül cephesinde adaylık konusunda sıfır sorun var" diye konuştu. Söz konusu kaynak, CHP yönetiminin öncelikle Sarıgül'ün yapacağı üyelik başvurusuna olumlu yanıt verip vermeyeceğinin önemli olduğuna dikkat çekti.

Gözler CHP Yönetiminde

Sarıgül'ün Eylül ortasında CHP'ye dönüş başvurusu yapması, en geç Kasım ayına kadar da adaylığını kesinleştirmesi bekleniyor. Sarıgül cephesinde durum netleşirken, gözler CHP yönetimine çevrildi. Sarıgül'ün İstanbul Büyükşehir belediye başkan adaylığına yönelik sorulara 'Önce CHP üyesi olsun, CHP'ye dönüş başvurusu yapsın' yanıtını vermekle yetinen parti yönetiminin, Sarıgül'ün başvurusu sonrası nasıl bir tavır izleyeceği merakla bekleniyor. Ağırlıklı eğilimin, Sarıgül'e dönüş vizesi vermekle yetkili olan Parti Meclisi'nin bu yönde karar alacağı şeklinde olduğu kulislerde ifade ediliyor.

Tekin -Sarıgül çekişmesi

Öte yandan Sarıgül'ün aday olma ihtimali, adaylık sinyali veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin tarafından tepkiye yol açtı. Tekin, önceki gün yaptığı değerlendirmede, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun Başbakan için bir tanımlaması var. Diktatör, yalancı diyor, Başbakana bunları söyleyebilecek herhangi biri tabi partimiz ve genel başkanımız da onay verirse kabulümüzdür, söyleyebiliyorsa buyursun gelsin diyorum. Ayrıca Ak Parti ile Ak Parti'nin yerel yönetim ve siyaset kadroları ile bu kadar yakın olabilen bir kişinin CHP'de kabul görüp görmeyeceğini doğrusu bilemiyorum" dedi. Tekin'in sözlerine Sarıgül cephesinden tepki geldi. Sarıgül'e yakın kaynak, "Gürsel Tekin'in sözlerinin CHP içinde karşılığı yok, kendine özgü, şahsına menkul bir isim. Ciddiye almamak lazım" yorumunu yaptı.

Star

SAYIN SARIGÜL'ÜN ADAYLIĞI
 // ÇAĞRI GÜNEŞ
Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminin yapacağı en mantıklı iş 2014 yılındaki yerel seçimlerde SAYIN MUSTAFA SARIGÜL'Ü İBB Başkanlığı'na aday göstermektir. Şu gerçek bence gözardı edilmemelidir. 1994 yılında İBB başkanlığını REFAH PARTİSİ kazanmıştı. 1995 yılındaki genel seçimlerde RP 1.parti olmuştu. Tarih tekerrür edebiilir. Sayın Sarıgül'ün CHP' NİN İstanbuldaki kemik oyunu %30 dan % 40 ın üstüne taşıyacak yegane isimdir kanaatimce. Ben aday olacağına ve % 40 ın üstüne çıkacağına inanıyorum...
03 Ağustos 2013 Cumartesi 01:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler