YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül'e bir büyük şok daha
Sarıgül'e bir büyük şok daha
07 Mart 2015 17:25
Mustafa Sarıgül'ün CHP'den aday adayı olmasına TDH'liler isyan etti. iki kez Sarıgül tarafından yüzüstü bırakılan TDH'liler "artık Sarıgül'ü lider olarak görmüyoruz" dediler.

Türkiye Değişim Hareketi kurucusu Mustafa Sarıgül'ün CHP'den İBB başkan adaylığından sonra tekrar CHP İstanbul 2. bölgeden milletvekili aday adayı olarak ön seçime girme kararına TDH ilçe başkanları rest çekti.

TDH'liler Sarıgül'ün ofisinde rest çektiler

TDH'nin Fatih İlçe Başkanı Abuzer Yıldız, Esenler İlçe Başkanı Cengiz Boztepe ve Silivri İlçe Başkanı Doğan Filiz'in katıldığı, geçtiğimiz Pazar günü Mustafa Sarıgül'ün Nişantaşı Topağacı'ndaki ofisinde saat 13.00'te büyük tartışmaların yaşandığı ve restleşmeye varan hararetli bir görüşme oldu.

"Sarıgül TDY'yi pazarlık unsuru olarak kullandı"

Mustafa Sarıgül'ün 2010 yılında kurduğu ve iki dönem sonra iktidar sözü verdiği TDH'nin bu kadar geçen süre içerisinde partileşememelerine rağmen sürekli gündemde tutulmasının perde arkasında Sarıgül'ün sürekli sıkıştığında TDH'yi ortaya koyarak bir pazarlık aracı olarak gördüğü yorumlarına neden olmuştu.

Sarıgül'ün CHP'den adaylığı TDH'yi karıştırdı

Mustafa Sarıgül'ün son olarak CHP'den milletvekili aday adayı olarak ön seçime girmek kararından sonra TDH'nin ilçe başkanları da isyan bayrağını çekti. TDH'nin İstanbul'daki önemli isimleri Mustafa Sarıgül'e karşı olacaklarını yüzüne karşı ifade ettiler.

TDH ilçe başkanları: "Siz lider olamazsınız"

TDH İlçe başkanları Mustafa Sarıgül'e 'Siz örgütünüze sahip çıkamadınız. Bu kararınızdan sonra sizi lider olarak tanımıyoruz. Siz lider olamazsınız. Biz asla sizi desteklemeyeceğiz 'dediler.

Tartışma büyüyünce odaların kapıları içeriden kilitlendi

Sarıgül'ün ofisinde toplantının yapıldığı odanın kapıları içten kilitlendi. Konuşmaların hararetin artmasıyla Sarıgül'ün korumaların kapıya yönelerek zorlamalarından sonra olay daha fazla büyümeden önlendi.

Yerel seçimlerde CHP de rahatsız olmuştu

Bu durumlardan CHP üyeleri de rahatsız. Yerel seçimlerden sonra Ankara adayı Mansur Yavaş'ın mücadele edip seçimlere itiraz etmesine rağmen Mustafa Sarıgül üç gün evinden çıkmayarak yazılı açıklama ile yenilgiyi kabul ederek Kadir Abisi'ni tebrik etmişti. Bu durum CHP Üyeleri arasında hezeyana yol açmıştı.

CHP'li üyeler Sarıgül'ü çizecek

Milletvekili ön seçimlerinde 2. Bölge'deki CHP Üyeleri gerek geçmişte gerekse de bu günlerde yaşananları göze alarak Sarıgül'ün adaylığını istemeyecekleri ve üstünü çizeceklerini ifade ediliyor. Bu durumda Mustafa Sarıgül'ün ön seçinde ilk beşe girme ihtimalinin çok zor olduğu iddia ediliyor.

 

SABAH

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler