YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül'den parti sorusuna cevap
Sarıgül'den parti sorusuna cevap
19 Ağustos 2013 14:48
İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Amasya’nın Merzifon ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında basın mensubunun ‘Seçimlerde sizi nerede göreceğiz?' sorusuna; “Bu sorunun cevabı için daha saat erken.” şeklinde cevap verdi.

Bayrağa bağlı, toprağına bağlı, inançlara saygı gösteren, büyükleri sayan, küçükleri seven bir anlayışla yollara çıktıklarını belirten Şişli Belediye Başkanı Sarıgül; “Bu çalışmalarımız sırasında hiçbir siyasi parti gözetmeden bütün belediye başkanlarımıza uğramaya, ziyaret etmeye özen gösteriyorum. Yerel yönetimlerde Şişli örneği önemli bir modeldir.” dedi.

Şişli modelinde din, dil, kültür, ırk, mezhep farkı gözetmediğini kaydeden Sarıgül; “Çünkü nerede doğacağımızı hangi şartlarda, koşullarda dünyaya geleceğimizi biz bilemeyiz. Rabbimizin bize vermiş olduğu güzelliklerdir. Seçimler olup bittikten sonra demokrasinin en güzel göstergesi; siyasi parti ayrımı yapmadan o çalışmalara devam etmektir. Bugün yerel yönetimlerde Şişli modelinin en önemli özelliklerinden biri de hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan bütün yurttaşlarımızla beraber olmaktır. Bu anlayışın önemli bir parçası da şudur: Ramazan ayı da bizimdir, Muharrem ayı da bizimdir. Başı kapalı olan kardeşimiz de bizimdir, başı açık olan kardeşimiz de bizimdir. Biz istiyoruz ki herkes el ele, kol kola, omuz omuza olsun. Demokrasi ülkemizde en güzel bir şekilde yaşasın." diye konuştu.

"Bütün dünyada demokrasinin hâkim olması lazım" diye konuşan Sarıgül, şöyle konuştu: "Mısır’da yaşanan bu olaylar beni derinden üzüntüye boğmuştur. Hiçbir yurttaşın üzerine tankla ve topla, düşünceleri ne olursa olsun, inançları ne olursa olsun gitmemek lazım. Her şeyi demokrasi içinde çözmek lazım. Ben Mısır'da demokrasi kahramanı olarak kaybettiğimiz binlerce yurttaşıma rabbimden bir kez daha rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Ama istiyorum ki dünyanın her tarafında demokrasi hakim olsun. Küresel demokrasi hakim olsun. Her şeyi demokratik yollarla çözelim. Mısır’da da bir an önce bu olayların sona ermesini ve demokrasiye geçilmesini arzu ediyorum."

Sarıgül, bir gazetecinin ‘Seçimlerde sizi nerede göreceğiz?' sorusuna ise “Bu sorunun cevabı için daha saat erken. Daha çok konuşacağız.” şeklinde cevap verdi.

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler