YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül'den CHP'ye gönderme
Mustafa Sarıgül, hem CHP'nin yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hem de onu destekleyen Önder Sav ve Gürsel Tekin'e ağır göndermelerde bulundu... Sarıgül isim vermedi ama hedefte kimlerin olduğu belliydi...
Sarıgül'den CHP'ye gönderme
29 Mayıs 2010 / 13:39 Güncelleme: 29 Mayıs 2010 / 13:44

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) yaşananlara atıfta bulunarak, "Paraşütle bir yere gelmeye sakın çalışmayın. Fırsatçılık yaparsanız adınız bir süre sonra ihanetçi olur. Bazı insanlar kısa vadede halkla beraber olmak yerine güçlü ile beraber oluyor. Dört gün önce ağlıyor, dört gün sonra gülüyor. Ağlaması da sahte, gülmesi de sahte" dedi.

Aydın Üniversitesi'nde düzenlenen Siyaset Akademisi'ne katılan Sarıgül, katılımcı gençlere siyasi deneyimlerini anlattı. Sarıgül, siyasetin vefa işi olduğunu belirterek, "Siyasette vefa olmazsa hiçbir şey olmaz. Yola çıktığınız arkadaşlarınızı terk ederseniz olmaz. Günlük başarıların peşinden giderseniz olmaz. İstikrarlı olacaksınız. Siyasetçiler eleştiriye açık olmalıdır. Benim bu noktada zaaflarım var. Eleştiriye açığım ama moralim bozuluyor" dedi.

FIRSATÇILIK GÖZETEREK SİYASET YAPILMAZ

Mustafa Sarıgül, siyasetin aynı zamanda bir takım işi olduğunu söyledi. Fırsatçılık gözeterek siyaset yapmanın yanlış olduğunun altını çizen Sarıgül, "Siyasette 'ben' değil, 'biz' demeyi öğrenin. Takımınızı çok iyi kurun. Paraşütle bir yere gelmeye sakın çalışmayın. 'Yer boşaldı ben hemen geleyim' demeyin. Fırsatçılık sakın yapmayın. Fırsatçılık yaparsanız adınız bir süre sonra ihanetçi olur. Fırsatçılık yaparsanız adınız bir süre sonra 'boş bulduğu koltuğa oturuyor' olur. Siyasette zamanlamayı iyi yapacaksınız. Gücü koltuğunuzdan değil, kendi gücünüzden alacaksınız. Güç halkındır, halkı arkanıza alacaksınız. Siyasette iyi bir kadro kuracaksınız. Siyasete yıllardan beri emek harcamış, koşmuş, bitmiş ama bir baltaya sap olamamış, kendi şahsi istikbali peşinde koşanlarla değil yeni arkadaşları alın yanınıza. Yarın mitingimde söyleyeceğim. Siyaset baronlarını bırakın, halkın yanında olun. Generalleri bırakın, Mehmetçiklerle beraber olun" diye konuştu.

AĞLAMALARI DA GÜLMELERİ DE SAHTE

Mustafa Sarıgül, her türlü ayırımcılığa karşı olduğunu belirtti. Gençlere, hiçbir zaman ayırım yapmamaları konusunda çağrıda bulunan Sarıgül, "İnsanları diline, dinine, mezhebine göre ayırmayın. Kendi kimliğinizi inkar etmeyin. Çünkü çeşitliliğimiz, bizim kendi kültürümüzdür. Bazı insanlar kısa vadede halkla beraber olmak yerine güçlü ile beraber oluyor. Dört gün önce ağlıyor, dört gün sonra gülüyor. Ağlaması da sahte, gülmesi de sahte. Ağlıyor çünkü 'eyvah koltuğum gitti' diye, gülüyor 'yeni koltuğum masama geldi' diye. Koltuğun peşinde koşmayın, halkın peşinde koşun. Siyasette yanınıza yağcıları almayın. Gerçek dostunuzu alın. Çünkü o yağcılar makam dostudur. Makam kaybolursa arazi olup giderler" açıklamasında bulundu.

Mustafa Sarıgül, sözlerini şöyle tamamladı:

"Siyasette partinin lideri demokratikse hiçbir engel olmaz. Partinin lideri kendi koltuğunu korumak istiyorsa o zaman sorun çıkar. Katılacağınız partinin liderinin demokratik olması lazım. O liderin Allah korkusu taşıması lazım. Bir siyasi partide üyelik hukukunu sağlamak lazım. Siyasi partilerde ihraç olmaması lazım. İhraç olabilir ama bunun için, yüz kızartıcı bir suç işlenmesi ve bunun hukuken kanıtlanmış olması lazım. Bunun dışında 'bana rakip çıktı' diye bunu ihraç edersen tek başına kalırsın. Ayrıca ülkemizde gençler partilere kolay giremediği için marjinal gruplara katılıyorlar. Polise molotof atıyorlar. Neden, çünkü o çocuklar enerjilerini boşaltmak istiyor. O çocuklar oraya giderken siyasi parti liderleri düşünmeli. O gençler kadın kollarına, gençlik kollarına giremedikleri için oradalar." (İHA)

NAZLANMA GELDESELER BALIKLAMA ATLAYACAKSIN !
 // BATUHAN
Gülün rengi çoktan kırmızıya döndü elalem bunu anladı bari naz yapma geldeseler koşarak varacaksın sözlerinin hepside dışarda kalacak sana sağdan oy zor gelir yalnız başınada AK Partinin karşısında yapacağın bir şey yok iyisimi sende biraz timsah gözyaşı akıt katıl CHP ye hayatını yaşa. Atı alan üsküdarı çoktan geçti TDH alt yapısı olmayan bir Parti yalnız seninde yapacağın hiç bir şey yok yıllarca uğraş dur yinede sen bilirsin....
29 Mayıs 2010 14:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler