YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül'den Başbuğ ve Aziz Yıldırım'a destek
Sarıgül'den Başbuğ ve Aziz Yıldırım'a destek
15 Şubat 2014 12:43
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Üsküdar'da vatandaşlara seslendi.

Eminönü'nde vatandaşlarla buluşan Sarıgül, daha sonra vapurla Üsküdar'a geçti. Sarıgül, vapurda martılara simit attı. Vapurdan inen Sarıgül, kendisini bekleyenlerle birlikte CHP Üsküdar İlçe Başkanlığı'na yürüdü. Sarıgül daha sonra Üsküdar adayı İhsan Özkes ile birlikte vatandaşlara seslendi.

Başbuğ'a destek

Sarıgül burada yaptığı konuşmada "Siz sayın başbakan 10 sene önce birinci ordu komutanı sonra genelkurmay 2. başkanı sonra kara kuvvetleri sonra genel kurmay başkanlığı yaptı. 10 sene berebar çalıştınız, hiçbir şey yoktu. Görevinden ayrıldı. İlker Başbuğ paşayı cezaevinde tutuyorsun. 4.5 milyon kutularla evinde yakalananı tahliye ediyorsun" diye konuştu.

Aziz Yıldırım'a destek

"Bu olayı yanlarına bırakamayız" diyen Sarıgül, "Bir kulüp başkanımızı takip ettiriyorsun, planlıyorsun, tuzağa düşürüyorsun. Sonra da onu cezaevine attırıyorsun. Bu da doğru birşey değil. Aziz Yıldırım'a yapılan zulmü de kınıyorum" şeklinde konuştu.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler