YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül'den açıklama geldi: Gizlice buluştular mı?
Sarıgül'den açıklama geldi: Gizlice buluştular mı?
01 Aralık 2014 15:30
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Mustafa Sarıgül'le Berlin'de görüştüğü iddiasına ilişkin, "Sarıgül ile şayet gizli bir buluşma yapmak istesem, bunun için Almanya'ya gelmeye değmez" dedi.

Berlin'de kaldığı Swiss Otel'de gazetecilere açıklama yapan İnönü,  Yeşiller Partisi Milletvekili Özcan Mutlu'nun daveti üzerine Almanya'ya  geldiğini, çarşamba gününe kadar da kentte temaslarda bulunacağını söyledi. 

Daha önce de Berlin'i ziyaret ettiğini dile getiren İnönü, burada  herhangi bir belediye ile kardeş belediye olma ihtimalini de değerlendirdiklerini  ifade etti. 

"Mutlu ile bu akşam buluşacağız ve yarın parlamentoya gideceğiz" diyen  İnönü, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün de Berlin'de bulunduğunun  hatırlatılması üzerine, "Neden geldiği konusundan bir fikrim yok. Oğlu ile  gelmiş, burada buluşmamız tesadüf" ifadesini kullandı. 

Berlin'de Mustafa Sarıgül'le bir görüşme gerçekleştirdiği iddiasına  ilişkin İnönü, "Sarıgül ile şayet gizli bir buluşma yapmak istesem, Almanya'ya  gelmeye değmez. Sırf bunun için buraya gelmenin bir anlamı yok" diye konuştu. 

Belediye başkanlığından istifa edeceği yönündeki iddiaların  hatırlatılması üzerine İnönü, "Ben Şişli Belediye Başkanı olarak seçildim.  Seçmenlerime karşı sorumluluğum var. Bu nedenle istifa etmeye niyetim yok" dedi. 

Hayri İnönü, ayrıca Sarıgül'le kavgalı olmadıklarını sözlerine ekledi. 
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler