YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül ve İnönü soruşturmasında karar verildi
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül arasında yaşanan sürtüşmelerden sonra açılan soruşturmada savcı Baba ve Oğul Sarıgül için takipsizlik kararı verdi.
Sarıgül ve İnönü soruşturmasında karar verildi
04 Şubat 2015 / 02:05 Güncelleme: 04 Şubat 2015 / 02:55

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'yü belediye başkanlığından istifa etmesi için "mafya ile" tehdit ettiği iddialarına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Bülent Başar, Mustafa Sarıgül ile Şişli Belediyesi eski Başkan Yardımcısı oğlu Emir Sarıgül hakkında, "Çıkar Amaçlı Suç Örgütü" iddialarına ilişkin delil yetersizliğinden takipsizlik kararı verdi.

Mustafa Sarıgül hakkında takipsizlik kararı

"Tehdit" suçlamasına ilişkin ise soruşturmanın yapılması için ise Hayri İnönü'nün belediye başkanı olması Mustafa Sarıgül'ün de eski belediye başkanı olması nedeniyle soruşturmayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Suçlar Bürosu savcılığına gönderildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Suçlar Bürosu Savcılığı'nın da Mustafa Sarıgül hakkında takipsizlik verdiği öğrenildi.

Olayın geçmişi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün bir gazeteye verdiği röportajda, "eski başkan Mustafa Sarıgül'ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini, Sarıgül'ün 'mafya tutmaktan' söz ettiğini, sadece Hayri İnönü ile kendisinin değil Amerika'da okuyan çocuklarının da tehdit edildiğini" iddia etmesi üzerine, resen soruşturma başlatmıştı.
 
Soruşturma kapsamında, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü "mağdur", Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül ise "şüpheli" sıfatıyla ifade vermişti. Hayri İnönü ve eşi, savcılıkça alınan ifadelerinde, Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül'den şikayetçi olduklarını belirtmişti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler