YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül: Size evladınız gibi candan bakacağım
Sarıgül: Size evladınız gibi candan bakacağım
28 Şubat 2014 16:04
Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret eden CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, gazilere ayrıcalık tanıyacağını belirtti.

Sarıgül, “Ben size ne camdan ne yandan bakacağım. Ben size bir evladınız olarak candan bakacağım” dedi.

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İstanbul Şubesi ve Kapalı Çarşı esnafını ziyaret etti. Gülhane Parkı’nda bulunan Türkiye Muharip Gaziler Derneği İstanbul Şubesi’nde gazilerle bir araya gelen Başkan Adayı Mustafa Sarıgül gazilerin sorunlarını dinledi.

Gaziler arasında ayrımcılığın olmayacağını dile getiren Mustafa Sarıgül, “Gaziler arasında ayrımcılık olmaz. Gazi orada mücadele verdi. Başka bir ayrıcalık, bu tarafta mücadele verdi. Başka bir ayrımcılık. Gazi aynı mücadeleyi veriyor. Toprağın bölünmez bütünlüğünü savunuyor. Toprak, Edirne’de de aynı, Şırnak’ta, Batman’da da aynı. Gaziler arasında ayrımcılık yapamazsınız’’ diye konuştu.

“Gazilerimiz için ayrıcalık yapacağım”

Gazilerin şehir içinde yaşadığı seyahat problemini çözeceğini ifade eden Sarıgül, “Gazilerimiz, şehitlerimiz için ayrıcalık yapacağım. Öğretmenlerimiz için ayrıcalık yapacağım. İDO’yla da konuşacağım. İDO özelleştirilmiştir ve özel sektöre verilmiştir. Onun finansmanını gerekiyorsa başka bir yerden karşılayacağım. İstanbul’da günde seyahat eden kaç tane gazimiz var, bunun maliyeti nedir, bunun maliyetini de belediyenin bütçesi içerisinden benim için mücadele veren, şu mikrofonda konuşmamı sağlayan, bu cennet vatanda özgür dolaşmamı sağlayan gazilerimden de ben on lirayı, beş lirayı esirgemem. Öncelikle burayı koruyacağız. Burası muhteşem bir yer. Burada siz, Büyükşehir Belediyesinin birebir misafiri olacaksınız. Buranın sadece aylık ödemeleri değil tüm masrafı Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılanacak’’ şeklinde konuştu.

Gazilere bir evlatları olarak bakacağını vurgulayan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, “İlçelerimizde en az iki tane olmak üzere emekliler evinin yanında oturabileceğiniz, sohbet edebileceğiniz, yalnız büyüklerimiz var, onların kalabileceği dört yıldızlı otel ayarında dinlenme evleri yapacağız. Bu dinlenme evleri dağ başında olmayacak. Şehir merkezinde olacak. Ben size ne camdan ne yandan bakacağım. Ben size bir evladınız olarak candan bakacağım” ifadelerini kullandı.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği İstanbul Şubesi ziyaretinin ardından Mustafa Sarıgül, Kapalı Çarşı’ya geçerek burada esnaf ziyaretinde bulundu. Kapalı Çarşı Esnafı’nın Mustafa Sarıgül’e yoğun ilgi gösterirken, Mustafa Sarıgül vatandaşların isteğini kırmayarak fotoğraf çektirdi. Mustafa Sarıgül’ün Kapalı Çarşı ziyaretine sinema sanatçısı İzzet Günay da katıldı.

“Kapalı Çarşı'nın restorasyona ihtiyacı var"

Geçtiğimiz yıl Kapalı Çarşı’da yapılan film çekimini eleştiren Sarıgül, “Çok önemli bir sanatçı geldi. Kapalı çarşının üzerinde bir film çekimi yaptı. Bu film çekimini burada yapması ne kadar doğruydu. O film çekimini, İstanbul’da hazırlayacağımız dev stüdyolarda yapması gerekirken neden tarihi Kapalı Çarşı’nın üzerinde yaptı’’ dedi.

Kapalı Çarşı’nın restorasyona ihtiyacı olduğunu söyleyen Mustafa Sarıgül şöyle konuştu; “Kapalı Çarşı’yı tarihiyle, kültürüyle yeni bir restorasyon çalışmasıyla bütün dünyayla buluşturacağız. Kapalı Çarşı ne Almanya’da, ne Fransa’da, ne İngiltere’de var. Bu tarihi çarşı mutlaka tarihe mal olmalıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yapacağımız ilk çalışmalardan bir tanesi, Kapalı Çarşı’yı tarihi dokusuna uygun olarak yeni baştan onarmak, yeni baştan restorasyonlarını yapmak ve Kapalı Çarşı’ya gelecek olan yerli ve yabancı turist sayısını çok önemli noktalara taşıyabiliriz. Kapalı Çarşı’ya baktığımız zaman, nasıl bir onarıma nasıl bir tadilata ihtiyacı olduğu noktasında muhteşem bir düzenleme yapacağız.’’

 

İHA

misafir
 // zavali
sen insanlari nasil yuzune barak yalan sölüyorsun basta beliyede ne yapti onu anlati o insanlar yerinde olusam cöp bidonlari önune koyarin ne konusuran kunus bakalim 30 mart boyunu olcüsün alirsin seni hirsiz yeter insanlarin kanin emdiniz yetmezmi ??? *...
01 Mart 2014 Cumartesi 00:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler