YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül: 'Maç başladı, rakip faulle oynuyor'
Sarıgül: 'Maç başladı, rakip faulle oynuyor'
16 Şubat 2014 18:43
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, seçim yarışının başladığını belirterek, maçın başladığını fakat rakibin faulle oynadığını söyledi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmaları kapsamında Sancakpete’de vatandaşlarla buluştu.

Yerel yönetimlerin merkezileştirildiğini savunan Sarıgül, “İmarı Ankara’ya bağlamak istiyorlar. Rahmetli Özal’ın çıkardığı bu kanunları bile geriye doğru atıyorsunuz. Şimdi her şeyi merkeze alıyorsunuz acaba İstanbul’un imarını Şehircilik Bakanlığına neden almıyorlar. Başlarına gelecekleri biliyorlar. İnternette konuşuyordunuz. Geçen gün toplantı yapıyoruz o arada bakıyoruz ki o alanda tamamen sosyal medya ağını kestiler” dedi.

Seçim çalışmaları yaptıkları bölgelerde afişlerinin yırtıldığını ve indirildiğini anlatan Sarıgül, “Buradaki AK Partililerle konuşun. Onlar bizim afişlerini kesiyorlarsa benim gençlik kollarım 15 dakika sonra harekete geçecek. Siz geçmezseniz ben harekete geçerim. Kimseye haksızlık yok.

Ancak haksızlık yapanlara da boyun eğmek yok” şeklinde konuştu.
Seçim yarışının başladığını vurgulayan Sarıgül, “Maç başladı ama rakip faulle oynamaya başladı. Hakem de onlardan. Hakem de rakibin faulle oynadığını görmüyor, Allah’ım ve sizler görüyorsunuz hiç merak etmeyin” ifadelerini kullandı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler