YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül Korkmaz Yiğit'e de zorla imzalatmıştı
Sarıgül Korkmaz Yiğit'e de zorla imzalatmıştı
05 Ocak 2015 07:35
Mustafa Sarıgül'ün Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'ye zorla istifa mektubu imzalattırdığının ortaya çıkması akıllara daha önce başka kişiler üzerinde de uyguladığı baskıcı metotlarını getirdi.

İşadamı Korkmaz Yiğit geçtiğimiz eylülde Mustafa Sarıgül'ü bir süre önce kendisine zorla "borcu yoktur" kağıdı imzalattırdığı gerekçesiyle savcılığa şikayet etmişti. 

"Evde 8-9 kişi vardı"

Şikayet dilekçesine göre ibranameyi Mustafa Sarıgül adına Yiğit'i Bodrum'a davet eden Sudi Özkan imzalattı. Özkan baskıyla imzayı aldıktan sonra Sarıgül'ü arayıp Kormaz Yiğit ile görüştürdü. Sarıgül, Yiğit'e teşekkür etti.

Yiğit, dilekçesinde geçmişte Sarıgül ile ticari ilişkileri olduğunu ve alacak-verecek konularını 2005'te hazırlanan ibranameyle tasfiye ettiklerini anlatarak "17 Temmuz 2014'te Bodrum'daki Evde Sudi Bey'den başka 8-9 kişi daha vardı. Bana Sarıgül'le ilgili ibranameyi uzatarak 'bunu imzala' dedi.

İtiraz ettim. Özkan, sinirlenerek, 'Sana imzala diyorsam imzala, 40 yıllık arkadaşız' dedi. Sudi Bey'in sert tavrı, tanımadığım şahısların etrafımda dolanması yeterli baskı unsuruydu. İbranameyi imzaladım." diye yazdı.

Mustafa Sarıgül'ün banka hesaplarına ve gayrimenkullerine, 1998'de Bank Ekspress'ten aldığı kredi nedeniyle haciz konulmuştu. Sarıgül'ün, kayıp olduğu bildirilen kredi borcu belgelerini TMSF'ye, Bank Ekspress'in eski sahibi işadamı Korkmaz Yiğit teslim etmiş, TMSF de Yiğit tarafından gelen belgeleri inceledikten sonra Sarıgül'ün mal varlığına haciz koymuştu. 

 

SABAH

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler