YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül: Kırık testinin hiçbir zaman kulpu olmam
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül,CHP Lideri ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu
Sarıgül: Kırık testinin hiçbir zaman kulpu olmam
15 Mayıs 2009 / 17:44 Güncelleme: 15 Mayıs 2009 / 00:00

SARIGÜL'DEN BAYKAL'I KIZDIRACAK SÖZLER


Bir dönem CHP'nin Başkanlığı için çalışmalarda bulunan ancak başarılı olamayan Sarıgül CHP'nin iktidar olacağı tarihi söyledi.


Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, DSP'nin içişlerine karışmak istemediğini belirterek, ''Kırık testinin hiçbir zaman kulpu olmak istemedim'' dedi.


Sarıgül, Edirne Ticaret Borsasında (ETSO) düzenlenen, ''Edirne'de turizm'' konulu toplantıya katıldı. Mustafa Sarıgül, toplantıda yaptığı konuşmada, sosyal demokratların yeni bir genel başkana ihtiyacı olduğunu düşünmediğini söyledi.


''Ben DSP'nin içişlerine karışmak istemiyorum, kırık testinin hiçbir zaman da kulpu olmak istemedim'' diyen Sarıgül, Zeki Sezer'in değerli bir siyaset adamı olduğunu, ''nezaketi ve zarafetiyle'' çalışmalarına devam ettiğini dile getirdi.


29 Mart Yerel Seçimlerinde DSP'den aday olarak Şişli Belediye Başkanlığını kazanan Mustafa Sarıgül, şöyle konuştu:


''Türkiye yeni bir genel başkan aramıyor, yeni bir hareket bekliyor. Ülkemizde solda çok genel başkanlar var. Ortalıkta dolaşıyorlar. Şu andaki genel başkanlar kendi koltuklarını korumaya çalışıyorlar. Ben üzgünüm ve umutsuzum, çünkü 1950 yılından beri sosyal demokrasi tek başına iktidara gelememiş. Bir tane ortalıkta dolaşan sosyal demokrat lider var. Dünyanın en önemli lafını söylese kimse inanmaz. 40 yıldır söylüyor çünkü. (Oylarımı iki buçuk puan yükselttim) diye hava yapıyor. Ben hesapladım her yıl iki buçuk puan artırırsa 2048 yılında iktidar oluyor.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler